X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

Chińska ofensywa finansowa w Afryce

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2018 16:48
Prezydent ChRL Xi Jinping zapowiedział podczas otwarcia Forum Współpracy Chiny-Afryka w Pekinie, że jego kraj przeznaczy kolejne 60 mld dolarów na pomoc finansową i kredyty dla państw afrykańskich oraz umorzy część długów najbiedniejszym z nich.
Chińskie władze zaprzeczają, że zagraniczne pożyczki i inwestycje w Afryce mają na celu złapanie biedniejszych państw tego kontynentu w pułapkę długu.
Chińskie władze zaprzeczają, że zagraniczne pożyczki i inwestycje w Afryce mają na celu złapanie biedniejszych państw tego kontynentu w pułapkę długu.Foto: Pixabay

Na kolejną rundę finansowania złożą się m.in. środki pomocowe i nieoprocentowane kredyty wartości 15 mld dolarów, linia pożyczkowa warta 20 mld dolarów, specjalny chińsko-afrykański fundusz rozwoju wart 10 mld dolarów oraz fundusz na import z Afryki o wartości 5 mld dolarów – wyjaśnił Xi w przemówieniu w Wielkiej Hali Ludowej. Zapowiedział, że chińskie firmy będą zachęcane, by zainwestować w Afryce co najmniej 10 mld dolarów w ciągu najbliższych trzech lat.

Umorzą dług najbiedniejszym

Xi obiecał przy tym, że część długów rządowych z terminem spłaty w 2018 roku zostanie umorzona najbiedniejszym z zadłużonych krajów Afryki, jak również krajom rozwijającym się w głębi kontynentu oraz małym państwom wyspiarskim.

Chińskie władze zaprzeczały wcześniej, jakoby ich zagraniczne pożyczki i inwestycje miały na celu łapanie biedniejszych krajów w pułapkę długu.

Na otwarciu Forum Współpracy Chiny-Afryka prezydent ChRL ogłosił, że Chiny będą uczestniczyły w 50 projektach związanych z rozwojem ekologicznym i ochroną środowiska w Afryce, skupiając się szczególnie na walce ze zmianami klimatu i pustynnieniem terenu oraz ochronie dzikiej przyrody.

Przyjazne relacje

W latach 2000-2016 Chiny udzieliły Afryce pożyczek w wysokości 125 mld dolarów.
Xi zachęcał przedsiębiorców z Afryki, by prowadzili działalność w Chinach, a podległe rządzącej Komunistycznej Partii Chin media wychwalają przyjazne stosunki chińsko-afrykańskie.

W forum w Pekinie biorą udział przedstawiciele wszystkich krajów Afryki z wyjątkiem Suazi, które utrzymuje relacje dyplomatyczne z Tajwanem, a nie z ChRL.

PAP, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wojna celna pogrąży chińskie firmy. Będą masowo bankrutować

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2018 15:40
System sądowniczy Chin powinien się przygotować na wzrost liczby bankructw chińskich firm w związku z eskalacją wojny celnej z USA – ocenił w środowym komentarzu oficjalny dziennik chińskiego Najwyższego Sądu Ludowego „Renmin Fayuan Bao”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chin Xi Jinping w Afryce i chińsko-amerykańskie napięcia

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2018 07:00
- Wspólny problem sprawia, że państwa grupy BRICS mogą zjednoczyć się w działaniach przeciwko próbom amerykańskiej dominacji gospodarczej - mówił Tomasz Sajewicz, komentując podróż prezydenta Chin po Afryce i szczyt BRICS w Johannesburgu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chińska inicjatywa Pasa i Szlaku nie spełnia oczekiwań

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2018 20:15
Lansowana przez Chiny Inicjatywa Pasa i Szlaku, która przewiduje rozwój infrastruktury w ponad 70 krajach świata, nie spełnia deklaracji Pekinu, dotyczących otwartości, przejrzystości i obustronnych korzyści – ocenia w poniedziałek dziennik „Financial Times”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Za 2 lata w Chinach ma nie być biedaków

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2018 13:54
Rząd ChRL ogłosił plan wyeliminowania ubóstwa. Do 2020 roku z biedy ma zostać wyciągniętych ostatnie 30 mln mieszkańców kraju. Ograniczenie biedy to jeden z głównych elementów polityki przywódcy Chin Xi Jinpinga.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stany Zjednoczone nakładają kolejne cła, Chiny kontratakują

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2018 07:48
Zgodnie z zapowiedziami, Stany Zjednoczone nałożyły drugą pulę ceł na chińskie produkty. Tym razem restrykcje obejmą towary o wartości 16 miliardów dolarów. Chiny odpowiedziały wprowadzeniem analogicznych ceł, a Pekin już zapowiada, że złoży nową skargę do WTO.
rozwiń zwiń