X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Nowa NAFTA jednak bez Kanady?

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2018 09:25
Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump zasugerował na Twitterze, że Kanady może zabraknąć w renegocjowanym Północnoamerykańskim Układzie o Wolnym Handlu (NAFTA). Na razie Stanom Zjednoczonym udało się osiągnąć porozumienie z Meksykiem w sprawie zmian w traktacie.
Wartość importu z Polski była siedmiokrotnie większa niż wartość kanadyjskiego eksportu do Polski. W 2015 r. polski eksport do Kanady wyniósł 1,7 mld dolarów.
Wartość importu z Polski była siedmiokrotnie większa niż wartość kanadyjskiego eksportu do Polski. W 2015 r. polski eksport do Kanady wyniósł 1,7 mld dolarów.Foto: Pixabay

- Nie ma politycznej konieczności, by utrzymać Kanadę w nowym porozumieniu NAFTA. Jeśli po dekadach nadużyć nie wynegocjujemy uczciwego dla USA traktatu, Kanada znajdzie się poza układem - napisał Donald Trump. Przestrzegł też Kongres przed mieszaniem się do negocjacji w sprawie nowej umowy deklarując, że w takim przypadku jest gotów całkowicie zerwać umowę.

Negocjacje USA z Kanadą w sprawie NAFTA zostały przerwane do środy. Donald Trump naciska na ich szybkie zakończenie i chce, by zakończyły się do piątku.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zaczęło się od wojny handlowej. Premier Kanady: Nie jesteśmy popychadłem

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2018 12:12
Do wojny handlowej między Stanami Zjednoczonymi a Kanadą dołączyła wojna na słowa, która w Kraju Klonowego Liścia stała się okazją do debaty o kanadyjskich wartościach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trump: zamiast NAFTA umowa handlowa z Meksykiem

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2018 19:07
Prezydent Donald Trump zapowiedział, że zamierza wypowiedzieć Północnoamerykański Układ o Wolnym Handlu (NAFTA), by zastąpić go "umową handlową USA-Meksyk" - której nazwa wyklucza będącą trzecim sygnatariuszem NAFTA Kanadę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stany Zjednoczone wystąpią ze Światowej Organizacji Handlu?

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2018 18:55
Kolejny wstrząs dla światowego handlu. Donald Trump grozi wyjściem ze Światowej Organizacji Handlu. Biały Dom jednocześnie renegocjuje porozumienie NAFTA i łagodzi podejście do ceł na stal i aluminium dla niektórych krajów. W tle jest wciąż niegasnący konflikt na linii Pakin-Waszyngton. Wydarzenia zza Oceanu dla Polski mogą oznaczać słabnącego złotego.
rozwiń zwiń