X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

OPZZ wyjdzie na ulice Warszawy. Duża manifestacja za prawie miesiąc

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2018 16:40
Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych planuje na 22 września manifestację w Warszawie. Szef OPZZ Jan Guz powiedział, że pracownicy wyjdą na ulice, by upomnieć się o dialog społeczny we wszystkich branżach i wyższe wynagrodzenia.
Audio
OPZZ będzie we wrześniu protestować w Warszawie
OPZZ będzie we wrześniu protestować w WarszawieFoto: IAR/Krystian Dobuszyński

Jan Guz dodał, że związkowcy liczą na spotkanie z premierem Mateuszem Morawieckim.

- Przyjeżdżamy do niego, ponieważ nie znalazł czasu przez okres pełnienia funkcji, by przyjąć zaproszenie na rozmowę z OPZZ - mówił szef centrali związkowej.

OPZZ domaga się, by wynagrodzenia w sferze budżetowej wzrosły w 2019 roku o co najmniej 12,1 procent. Proponuje również, aby minimalne wynagrodzenie za pracę w 2019 r. wynosiło nie mniej niż 2383 złote brutto. Rząd proponuje by było to 2220 złotych brutto.

OPZZ skrytykowało dziś Pracownicze Plany Kapitałowe, czyli nowy, dodatkowy sposób oszczędzania, z którego kolejne grupy pracowników będą mogły korzystać stopniowo od przyszłego roku. Zdaniem związkowców, nowy system przyczyni się do zmniejszenia płac.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, IAR, md

Zobacz więcej na temat: OPZZ Warszawa

Czytaj także

Waloryzacja emerytur. Związkowcy chcą zmian

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2018 08:06
Dziś coroczna waloryzacja rent i emerytur. Tegoroczna jest najwyższą od 5 lat. Wynosi 2,98 proc. Ma dostosować renty i emerytury do rosnących zarobków i kosztów życia. Niektórzy jednak domagają się w niej zmian.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Debata Poranka: czy grozi nam ogólnopolski strajk pracowników sfery budżetowej?

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2018 10:52
NSZZ "Solidarność" czeka na odpowiedź rządu dotyczącą swoich postulatów. 15 września mija też termin, który OPZZ dało rządowi na ustosunkowanie się do swoich żądań. Czy grozi nam ogólnopolski strajk pracowników sfery budżetowej? Między innymi o tym w Debacie Poranka, której gośćmi byli Łukasz Rogojsz (gazeta.pl) oraz Jakub Jałowiczor (Gość Niedzielny).
rozwiń zwiń