X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

Z użytkowania wieczystego we własność. Ustawa podpisana

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2018 14:12
Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę, przekształcającą użytkowanie wieczyste gruntów mieszkaniowych we własność. Ma do tego dojść z początkiem przyszłego roku.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock

W myśl nowych przepisów osoby, które staną się właścicielami gruntów, będą musiały przez 20 lat corocznie uiszczać opłatę. Jej wysokość będzie taka sama, jak dotychczasowej opłaty za użytkowanie wieczyste.

Można zapłacić z góry

Przekształcenie będzie można też opłacić jednorazowo. Jeśli zrobimy to w 2019 roku, otrzymamy 60 procent bonifikaty. Każdy kolejny rok opóźnienia to bonifikata niższa o 10 punktów procentowych. Opłatę za 2019 rok będzie można wnosić do 29 lutego 2020 roku.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, prezydent.pl, md


Czytaj także

Likwidacja użytkowania wieczystego. Korzyści, ale i koszty

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2018 13:05
Prawie 2,5 mln Polaków skorzysta na likwidacji użytkowania wieczystego. Dzięki nowym przepisom sporo też zaoszczędzą. Przypomnijmy, od 1 stycznia 2019 roku użytkownicy wieczyści staną się właścicielami działek, na których stoją ich domy lub bloki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zmiany w użytkowaniu gruntów wieczystych. Co nas czeka?

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2018 18:35
Użytkowanie wieczyste istnieje od czasów rzymskich. W naszym kraju wprowadzone zostało ponad pół wieku temu. W lipcu tego roku Sejm uchwalił ustawę, która kończy istnienie użytkowania wieczystego. Z początkiem stycznia pod budynkami jednorodzinnymi i wielorodzinnymi ma ono przekształcić się we własność.
rozwiń zwiń