X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Nie będzie fuzji Banku Pekao z Aliorem

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2018 20:50
Zarządy Alior Banku oraz Banku Pekao zdecydowały o zakończeniu analiz i negocjacji dotyczących ich ewentualnego połączenia. Uznano, że biorąc pod uwagę obecną wycenę obu spółek, analizę opłacalności i wykonalności, korzystniejsza z punktu widzenia akcjonariuszy będzie ich oddzielna działalność i współpraca w ramach Grupy Kapitałowej PZU. 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock

- Zarząd banku niniejszym informuje, że banki nie doszły do porozumienia co do warunków ich połączenia, które w ocenie zarządu Pekao pozwalałyby na osiągnięcie potencjalnie największej dodatkowej wartości dla akcjonariuszy Pekao - czytamy w komunikacie Pekao. 

Dodano, że jednocześnie Pekao pozostaje otwarty na "opcje wzrostu nieorganicznego zgodnego z realizacją obecnej strategii, które mogą zwiększyć wartość generowaną dla akcjonariuszy". 

W październiku 2017 roku Pekao i Alior Bank poinformowały, że przeanalizują możliwości współpracy. W tym celu banki podpisały list intencyjny dotyczący wstępnych analiz wykonalności ich potencjalnej współpracy lub połączenia obu podmiotów. 

O rozpoczęciu wstępnych rozmów dotyczących współpracy oraz podpisaniu listu intencyjnego banki poinformowały rynek w październiku 2017 r. poprzez raporty bieżące. Decyzję o rozpoczęciu rozmów z Bankiem Pekao Zarząd Alior Banku podjął 29 maja br. Informacja tego dotycząca została przekazana do publicznej wiadomości z opóźnieniem z powodu ochrony prawnie uzasadnionych interesów Alior Banku, w tym jego pozycji negocjacyjnej.

 – Dzięki wdrożeniu strategii „Cyfrowego buntownika” Alior Bank jest dobrze przygotowany do dalszego, samodzielnego rozwoju w ramach Grupy PZU – mówi cytowana w komunikacie Katarzyna Sułkowska, prezes Alior Banku.

– Na rynku jesteśmy obecni od 10 lat i konsekwentnie realizujemy koncepcję zgodną z hasłem „Wyższa kultura. Bank nowości”. Nadal będziemy uniwersalni i innowacyjni – to jest w naszym DNA - dodała.

PAP, kw 

Zobacz więcej na temat: banki fuzja Pekao alior bank

Czytaj także

Repolonizacja banków ruszyła? W akcji PKO BP, PZU, Alior Bank, Pekao SA

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2016 09:56
Alior Bank, którego głównym udziałowcem jest PZU, uzyskał wyłączność negocjacyjną na działalność bankową Raiffeisen Bank Polska. Z kolei PKO BP złożył wiążącą ofertę na zakup 100 proc. akcji Raiffeisen-Leasing Polska i również uzyskał wyłączność negocjacyjną.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Surówka: dziś nie ma w PZU planu łączenia Pekao SA i Alior Banku

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2017 19:23
Nie ma obecnie w PZU żadnego planu łączenia banków Pekao SA i Alior; nie prowadzimy w tym kierunku żadnych prac - powiedział we wtorek PAP prezes PZU SA i szef rady nadzorczej Pekao SA Paweł Surówka. Dodał, że oczekuje od zarządu banku aktualizacji strategii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Megafuzja na polskim rynku bankowym? PKO BP dementuje doniesienia

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2017 08:50
Nieprawdą jest, że PKO Bank Polski uczestniczył w rozmowach dotyczących możliwości połączenia PKO BP i Pekao SA - napisała rzeczniczka PKO BP Aleksandra Gieros-Brzezińska w piątkowym oświadczeniu, odnosząc się do tekstów w "Rzeczpospolitej" i "Parkiecie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Będzie fuzja Pekao SA i Aliora? Michał Krupiński: trwają w tej sprawie analizy

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2018 18:12
Nie milkną spekulacje dotyczące fuzji banków Pekao SA i Alior. Obie instytucje są kontrolowane przez państwowego giganta ubezpieczeniowego, PZU. Prezes Pekao SA Michał Krupiński, który był gościem radiowej Jedynki, nie chciał potwierdzić tych doniesień, choć - jak dodawał - nie jest tajemnicą, że analizy w sprawie połączenia obu banków trwają.
rozwiń zwiń