X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Będzie połączenie szczecińskich stoczni? "To naturalny krok"

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2018 13:02
Dotąd współpracowały. Teraz mogą stać się jednym podmiotem. Szczecińska stocznia i stocznia remontowa "Gryfia" należące teraz do Funduszu Mars, mają przejść pod zarząd Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. List intencyjny w tej sprawie podpisano podczas Światowych Dni Morza w Szczecinie.
Audio
  • Będzie połączenie szczecińskich stoczni? (Marcin Jagiełowicz/naczelna Redakcja Gospodarcza)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Wiceminister Grzegorz Witkowski uważa, że fuzja obu zakładów, po przejęciu nad nimi kontroli przez fundusz jest naturalnym krokiem. Jak dodaje, w tym roku stocznia "Gryf" ma bardzo dużo zamówień.

Przerzucanie kontraktów?

Fundusz Mars, podlegający Ministerstwu Obrony Narodowej, kupił szczecińską stocznię w zeszłym roku za 100 mln zł. Dr Andrzej Montwiłł, prezes Zachodniopomorskiego Klastra Morskiego środowisku wskazuje, pojawiały się głosy, że zarządzający kilkoma stoczniami fundusz przerzuca dobre kontrakty ze Szczecina do Trójmiasta, bo tamtejsze stocznie też mu podlegają. On sam wie o przypadkach, gdy zapytania trafiały do "Gryfii", a Mars przekazywał je do stoczni trójmiejskich.

Jest szansa na rozwój

Teraz nieoficjalnie mówi się w resorcie gospodarki morskiej o przejęciu gdańskiej stoczni. Ale tu trwają dopiero rozmowy. Rozmowy toczą się też w Brukseli. Częściowo obowiązująca ustawa stoczniowa czeka na zielone światło dla obniżki podatku CIT dla stoczni. Dwa lata temu w Szczecinie zawiązało się konsjorcjum okrętowe firm, działających na postoczniowych terenach. W czerwcu zeszłego roku położono stępkę pod budowę promu dla PŻB. Zamówienia złożyła też PŻM i marynarka. Andrzej Montwiłł przekonuje, że aby szczecińska stocznia wróciła do gry potrzeba więcej zamówień i stabilnego finansowania.

Pierwszy prom dla polskiego armatora ma zjechać z pochylni "Wulkan" w Szczecinie za kilkanaście miesięcy.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, Jedynka, Marcin Jagiełowicz, md

Zobacz więcej na temat: Stocznia Szczecińska morza