X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Ambitne plany KOWR. Dziesiątki tys. hektarów do dzierżawy

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2018 08:41
W tym roku Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa planuje wydzierżawić rolnikom kilkadziesiąt tysięcy hektarów gruntów rolnych. Prowadzona jest też sprzedaż ziemi. W zasobach Skarbu Państwa pozostaje ponad milion 370 tysięcy hektarów gruntów, z tego ponad milion hektarów w dzierżawie.
Audio
  • Ambitne plany KOWR. Dziesiątki tys. hektarów do dzierżawy (Dariusz Kwiatkowski/Naczelna Redakcja Gospodarcza)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Dyrektor generalny KOWR Witold Strobel mówi, że dominującą formą zagospodarowania państwowych gruntów rolnych jest dzierżawa. Dodaje, że rolnicy cenią sobię tę formę zagospodarowywania ze względu na to, że nie muszą wydawać tyle pieniędzy, jak jeszcze jakiś czas temu, gdy ceny ziemi rosły w szybkim tempie.

- Dzisiaj, kiedy ziemię dzierżawią, mogą te środki zaoszczędzić i dzięki temu modernizować i rozwijać produkcje w gospodarstwach - podkreśla.

Ambitne plany

Witold Strobel deklaruje, że KOWR w tym roku chce wydzierżawić 60 tysięcy hektarów gruntów. W pierwszym kwartale wydzierżawiono 5 tysięcy hektarów. Jak zaznacza Witold Strobel, w ostatnich miesiącach trwały konsultacje z rolnikami na temat zasad dzierżawy. Teraz, po ich ustaleniu, przetargi mają ruszyć "na dobre".

Jedną z form zagospodarowywania nieruchomości jest też ich nieodpłatne przekazanie, na przykład samorządom. Od stycznia do końca marca przekazano w ten sposób 506 hektarów ziemi.

Audycja powstała we współpracy z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, Jedynka, Dariusz Kwiatkowski, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Grunt za darmo. KOWR współpracuje z samorządami i nie tylko

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2018 07:39
Jednym z ważniejszych zadań Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, wynikających z ustawy o gospodarowaniu nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa jest nieodpłatne przekazywanie uprawnionym podmiotom nieruchomości z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa - przypomina Witold Strobel, dyrektor generalny KOWR.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Klub Kukiz'15 chce zadbać o rolników, zwłaszcza tych w mniejszych gospodarstwach

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2018 08:35
Polscy rolnicy, którzy w większości są właścicielami małych i średnich gospodarstw, oczekują, że unijne wsparcie będzie do nich trafiało w większym niż dotychczas stopniu. Konieczność takich zmian dostrzega klub Kukiz 15 w swoim programie rolnym.
rozwiń zwiń