X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Zakupy bezpośrednio od rolnika. Trwają prace nad platformą

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2018 08:53
Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych Rolników i Organizacji Rolniczych przygotowuje platformę sprzedażowo-zakupową, która ma pomóc w nawiązywaniu bezpośrednich kontaktów między konsumentami i małymi gospodarstwami rolnymi. To, zdaniem związkowców, szansa na wzmocnienie rolniczych budżetów i dotarcie do zdrowej żywności przez mieszkańców miast.
Audio
  • Zakupy bezpośrednio od rolnika. Trwają prace nad platformą (Dariusz Kwiatkowski/Naczelna Redakcja Gospodarcza)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Przewodniczący rolniczego OPZZ Sławomir Izdebski mówi, że na razie gotowa jest strona internetowa platformy, nazwana "Z gruntu Polska". Konsumenci mogą się na niej zarejestrować i składać pierwsze zamówienia. Wkrótce konta będą mogli zakładać rolnicy.

- Chodzi o to, żebyśmy do jesieni mogli pozbierać te grupy sprzedażowo-zakupowe na terenie całego kraju, by można już fizycznie tę platformę uruchomić - dodaje Sławomir Izdebski.

Szef OPZZRiOR podkreśla, że idea platformy jest zbliżona do tej, w oparciu o którą funkcjonują sklepy internetowe. Klient będzie miał możliwość zakupienia wybranego produktu z danego gospodarstwa rolnego, a potem odebrania go w określonym miejscu.

Państwo pomoże?

Sławomir Izdebski liczy, że w budowę platformy włączą się państwowe i prywatne podmioty.

- Chcielibyśmy, żeby zaangażował się w to rząd, minister rolnictwa, minister środowiska. Są prowadzone rozmowy, jest złożony wniosek w ARiMR na budowę tej platformy. Takich partnerów rzeczywiście poszukujemy, i jednym z nich jest warszawska uczelnia SGGW - mówi Sławomir Izdebski. Nie wyklucza przy tym, że będzie też złożony wniosek o wsparcie do NCBR-u.

Platforma ma zacząć działać na jesieni.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, Jedynka, Dariusz Kwiatkowski, md

Czytaj także

ARiMR: wsparcie dla grup producentów. Do 100 tys. euro na każdy rok działalności

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2017 12:57
Do 28 grudnia Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski o przyznanie pomocy przy tworzeniu grup producentów i organizacji producentów rolnych. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

E-wnioski na dopłaty bezpośrednie: nadzieje i obawy

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2018 13:20
Czy wprowadzenie w ciągu roku systemu składania wniosków o dopłaty drogą elektroniczną przez większość rolników to realne przedsięwzięcie?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rolnictwo potrzebuje innowacji. Pomoże "Współpraca"

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2018 14:50
Polskiemu rolnictwu i pracującym na jego rzecz przemysłom: spożywczemu oraz maszyn rolniczych potrzeba innowacji. W ich powstawaniu i wykorzystaniu ma pomagać działanie "Współpraca". Będzie ono źródłem  finansowania, które ma pozwolić współdziałać rolnikom, naukowcom i biznesmenom - wyjaśnia Jacek Węsierski, dyrektor Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie.
rozwiń zwiń