X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Polskie Linie Kolejowe z dużymi pieniędzmi na modernizację i remonty

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2017 16:35
Prawie trzy i pół miliarda euro otrzymały w tym roku Polskie Linie Kolejowe z unijnego funduszu "Łącząc Europę". Te środki służą do finansowania 21 inwestycji, w większości dotyczących remontów i modernizacji siecio kolejowej.
Audio
  • Agnieszka Safuta-Pawlak o modernizacji warszawskiego węzła kolejowego, w tym linii obwodowej
  • Gabriela Popowicz: PLK wykorzystuje całą pulę unijnych środków
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Gabriela Popowicz z PLK podkreśla, że spółka jest największym beneficjentem unijnego programu, a do finansowania inwestycji wykorzystywana jest cała pula środków, pochodzących ze wspólnoty.

Ważne trasy kolejowe w remoncie

Z unijnych pieniędzy remontowany jest między innymi warszawski węzeł kolejowy, trasa Warszawa- Białystok oraz odcinek Warszawa Zachodnia - Grodzisk Mazowiecki. Jak mówi Agnieszka Safuta-Pawlak z PLK, pierwszym etapem modernizacji warszawskiego węzła kolejowego jest remont tak zwanej linii obwodowej. Jest to odcinek od Dworca Zachodniego do Dworca Gdańskiego.

Po zakończeniu tej modernizacji zostanie zamknięta linia średnicowa, zarówno jej część dalekobieżna, jak i lokalna. Kolejarze przez kilka lat będą prowadzić generalny remont tej trasy.

Pociągiem pojedziemy szybciej

Dzięki inwestycjom realizowanym przez PLK ma się zwiększyć przepustowość linii kolejowych, a pociągi mają jeździć szybciej.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, IAR, md

Zobacz więcej na temat: plk kolej