X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Za fałszywe faktury będzie groził zakaz prowadzenia działalności gospodarczej?

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2017 09:39
To ma być kolejny element walki z oszustami i uszczelniania systemu podatkowego. Ministerstwo Sprawiedliwości pracuje nad nowelizacją Kodeksu karnego skarbowego, która ma umożliwiać sądowi orzekanie zakazu prowadzenia działalności gospodarczej wobec przedsiębiorców, którzy posługują się fałszywymi fakturami. O sprawie pisze w internetowym wydaniu "Dziennik Gazeta Prawna".
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

"DGP" przypomina o podjętych już do tej pory przez władze działaniach, które mają zmniejszyć liczbę oszustw podatkowych i tym samym poprawić ściągalnośc podatków. Chodzi między innymi o konsolidację służb podatkowych, skarbowych i celnych i utworzenie w ich miejsce Krajowej Administracji Skarbowej, a także o wprowadzenie pakietu uszczelniającego podatek VAT. Teraz władze chcą pójść o krok dalej.

Zakaz działalności za "lewe faktury"

Do resortu sprawiedliwości wpłynął przygotowany w Ministerstwie Finansów projekt nowelizacji Kodeksu karnego skarbowego. Przewiduje on, że sąd uzyska możliwość nałożenia na nieuczciwego, posługującego się "lewymi" fakturami przedsiębiorcę zakazu działalności gospodarczej. Te propozycje to odpowiedź na czerwcowy raport Najwyższej Izby Kontroli w sprawie działań fiskusa. Jak jednak zastrzega "DGP", projekt pozostaje na etapie konsultacji międzyresortowych, a ostateczne rozwiązania poznamy dopiero po opublikowaniu go na stronach Rządowego Centrum Legislacji.

Według dotychczasowych propozycji, sąd będzie mógł nałozyć zakaz tylko na przedsiębiorców, którzy dopuścili się czynów o wysokiej szkodliwości społecznej.

NRG, Dziennik Gazeta Prawna, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak