X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Polacy coraz więcej oszczędzają na emeryturę?

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2017 10:20
Wartość Indywidualnych Kont Emerytalnych i Indywidualnych Kont Zabezpieczenia Emerytalnego w ciągu pół roku wzrosła o 14 proc.
.
.Foto: Polskie Radio

Z danych opublikowanych przez Komisję Nadzoru Finansowego za I półrocze 2017, wynika, że na koniec czerwca 2017 r. 932,5 tys. Polaków miało własne IKE, a 664,1 tys. ­– IKZE.

KNF informuje również, że w I połowie 2017 r. IKE założyło ponad 55 tys. osób zdecydowało się założyć IKE, a IKZE prawie 30 tys.

To nadal jednak niewiele w porównaniu do liczby wszystkich pracujących Polaków. A jak przestrzegają eksperci, w przyszłości nie możemy liczyć na wysokie emerytury z ZUS, dlatego odkładanie dodatkowych środków jest właściwie koniecznością.

Czytaj także

Oszczędzanie na emeryturę: w IKE czy IKZE? 

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2017 16:33
Oszczędzanie na emeryturę w IKE wraca do łask i po raz pierwszy pokonało IKZE.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego potrzebujemy oszczędności emerytalnych?

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2017 13:13
Upowszechnienie dodatkowego oszczędzania na emeryturę podniesie wysokość przyszłych emerytur, zwiększy dostępność kapitału finansującego rozwój polskich przedsiębiorstw i długoterminowych inwestycji oraz ograniczy zależność polskiej gospodarki i giełdy od kapitału z zagranicy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Emerytura: musimy zadbać o nią sami

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2017 15:57
Jeśli nie chcemy, aby nasze dzieci płaciły wyższe podatki, musimy sami dbać o to, by mieć zabezpieczenie na emeryturę - powiedział prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys po zakończeniu debaty "Rynek po reformie emerytalnej" w ramach 12. Forum Funduszy Inwestycyjnych.
rozwiń zwiń