X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Donald Trump dużo obiecuje, ale Dow Jones ciągle poniżej 20 tys. punktów

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2017 13:25
W piątek Donald Trump będzie zaprzysiężony na prezydenta Stanów Zjednoczonych, ale już teraz jego wypowiedzi mają wpływ na rynki finansowe i na decyzje inwestycyjne mniejszych i większych firm - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Roland Paszkiewicz, dyrektor działu analiz w Centralnym Domu Maklerskim Pekao SA.
Audio
  • Puls gospodarki cz. 1 (Robert Lidke, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia)
  • Puls gospodarki cz. 2 (Robert Lidke, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia)
Od lewej: Cezary Mech, Piotr Maszczyk i Roland Paszkiewicz.
Od lewej: Cezary Mech, Piotr Maszczyk i Roland Paszkiewicz.Foto: PR24

Roland Paszkiewicz Są duże nadzieje na to, że zapowiadane przez Donalda Trumpa inwestycje infrastrukturalne oraz obniżenie podatków dobrze wpłyną na gospodarkę amerykańską.

- Patrząc globalnie, najistotniejsze jest to, jak będą wyglądały relacje amerykańsko-chińskie. Obecna wojna gospodarcza, jeśli nie przekształci się w globalną, będzie miała swoich przegranych i wygranych. Mogą być duże relokacje sił wytwórczych. To, że ta retoryka działa, to widać po decyzji Forda, który planował budowę nowej fabryki samochodów w Meksyku, ale z niej zrezygnował. Lokalnie są duże nadzieje na to, że zapowiadane przez Donalda Trumpa inwestycje infrastrukturalne oraz obniżenie podatków dobrze wpłyną na gospodarkę amerykańską – wyjaśnia gość.


Posłuchaj
01:12 [i] 18.01.17. puls setki paszkiewicz_13257518_2017-01-18T12-27-58.000.mp3 Roland Paszkiewicz, dyrektor działu analiz w Centralnym Domu Maklerskim Pekao SA: o stosunkach amerykańsko-chińskich

Dużo obietnic, mniej konsekwencji

Na razie Donald Trump zapowiada dużo działań, które czasami są ze sobą sprzeczne. W kolejnych swoich wypowiedziach do pewnych pomysłów już nie wraca, co w pewnym stopniu przekłada się na rynki kapitałowe - zauważa dr Cezary Mech.

Cezary Mech Na razie Dow Jones nie jest w stanie przebić 20 tysięcy punktów

- W pierwszym wystąpieniu po wygranych wyborach Donald Trump mówił o przenoszeniu miejsc pracy do Stanów Zjednoczonych, wyrzuceniu 2-3 mln Meksykanów, o bilionie na inwestycje infrastrukturalne i niższych podatkach korporacyjnych, które poprawiają wyniki firm notowanych na giełdzie. Amerykanie zareagowali euforycznie. Po euforii nastąpiła raczej depresja, bo poznajemy coraz więcej szczegółów i okazuje się, że Dow Jones ciągle jest poniżej 20 tys. punktów – przypomina rozmówca.


Posłuchaj
01:12 [i] 18.01.17. puls setki mech_13257571_2017-01-18T12-27-58.000.mp3 Dr Cezary Mech: o obietnicach, które mogą nie mieć pokrycia

Dużo optymizmy

Jednak mimo wielu obaw inwestorzy wierzą w gospodarkę amerykańską - konstatuje dr Piotr Maszczyk ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. 

Piotr Maszczyk Na razie wszyscy się spodziewają, że gospodarka amerykańska będzie kwitnąć

- Na razie wszyscy się spodziewają, że gospodarka amerykańska będzie kwitnąć. Nawet wzrost cen ropy na światowych giełdach Amerykanom sprzyja, bo to oznacza, że inwestycje w wydobycie gazu i ropy łupkowej będą kontynuowane, przestają być opłacalne, jak baryłka ropy kosztuje mniej niż 30 -35 dolarów – dodaje.


Posłuchaj
00:35 [i] 18.01.17. puls setki maszczyk_13257495_2017-01-18T12-27-58.000.mp3 dr Piotr Maszczyk ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie: o optymistycznych założeniach

Robert Lidke, abo

Czytaj także

Trump i Brexit. Gospodarcze podsumowanie 2016 roku

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2017 14:48
W Polskim Radiu 24 omówiliśmy największe zaskoczenia w światowej gospodarce minionego roku oraz prognozy na 2017 rok. Gościem był Konrad Białas, główny ekonomista TMS Brokers.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ford wycofuje się z inwestycji w Meksyku wartej 1,6 mld dolarów

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2017 18:55
Ford poinformował we wtorek o rezygnacji z planów wybudowania w Meksyku fabryki samochodów za 1,6 mld USD; zamiast tego firma zainwestuje 700 mln USD w zakłady w stanie Michigan, gdzie mają być produkowane samochody z napędem elektrycznym i autonomiczne.
rozwiń zwiń