X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Burmistrzowie i prezydenci miast razem przeciwko smogowi

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2016 19:54
Burmistrzowie i prezydenci szesnastu najbardziej zanieczyszczonych polskich miast łączą siły w walce ze smogiem. Wspólnie napisali apel do władz państwowych o zmiany w kilku ustawach, które pozwolą samorządom skuteczniej walczyć z zanieczyszczeniem powietrza.
Audio
  • Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski o walce ze smogiem (IAR)
Widok na krakowski Rynek
Widok na krakowski RynekFoto: zidekLasek/CC0 Public Domain/pixabay.com

Uprawnienia władz lokalnych w tej kwestii są niewielkie - mówił prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, który był inicjatorem spotkania. Nie mogą na przykład wprowadzać ograniczeń w poruszaniu się samochodów, czy zwiększać uprawnień straży miejskiej.

Potrzebne instrumenty do walki ze smogiem

- Chcemy, żeby nam władza dała instrumenty do walki ze smogiem - dodał prezydent Krakowa. Samorządowcy proponują też, aby wprowadzono minimalne standardy jakości węgla oraz parametry jakościowe nowych kotłów grzewczych.

Apel burmistrzów i prezydentów zostanie wysłany między innymi do premier Beaty Szydło, prezydenta Andrzeja Dudy, posłów i senatorów. Podpisali się pod nim między innymi włodarze Krakowa, Łodzi, Poznania, Wrocławia, Zakopanego czy Żywca.

IAR, awi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Walka ze smogiem będzie dużo trudniejsza?

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2016 12:44
Pojawiły się sygnały o planowanych zmianach w programie wspierającym walkę z zanieczyszczeniem powietrza w Polsce, a także oferującym dofinansowanie przy docieplaniu budynków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gminy starają się, by powietrze było czystsze, ale …

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2016 07:43
Władze miast, w których według Światowej Organizacji Zdrowia zanieczyszczenie powietrza jest największe w UE, podkreślają, że wiele zrobiły, by poprawić jego jakość.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent Krakowa: dbałość o zieleń sposobem walki ze smogiem

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2016 14:36
Dbałość o zieleń miejską jest jednym ze sposobów walki ze smogiem - przyznał prezydent Krakowa Jacek Majchrowski podczas poniedziałkowej konferencji prasowej poświęconej podsumowaniu działalności Zarządu Zieleni Miejskiej w stolicy Małopolski.
rozwiń zwiń