X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Walka ze smogiem będzie dużo trudniejsza?

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2016 12:44
Pojawiły się sygnały o planowanych zmianach w programie wspierającym walkę z zanieczyszczeniem powietrza w Polsce, a także oferującym dofinansowanie przy docieplaniu budynków.
Audio
  • O programach "Kawka " i "Ryś" w Porannych rozmaitościach radiowej Jedynki mówi Jakub Jędrak z Polskiego Alarmu Smogowego (Dariusz Kwiatkowski, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia)
Polski Alarm Smogowy zaapelował do Ministra Środowiska o utrzymanie dopłat do wymiany pieców i docieplania domów
Polski Alarm Smogowy zaapelował do Ministra Środowiska o utrzymanie dopłat do wymiany pieców i docieplania domówFoto: Pixabay

Chodzi o programy :"Kawka " i "Ryś" , dotowane przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Istotna jest dostępność programów

Polski Alarm Smogowy zaapelował do Ministra Środowiska o utrzymanie dopłat do wymiany pieców i docieplania domów. Z Jakubem Jędrakiem z Polskiego Alarmu Smogowego rozmawia Dariusz Kwiatkowski.

- Ministerstwo Środowiska mówi, że te programy będą w tej, czy innej formie kontynuowane. Jednak nie sposób nie zauważyć, że forma jest bardzo istotne i to, czy te programy będą miały charakter dotacyjny, czy będą polegały na udzielaniu kredytów ma zasadnicze znaczenie - wyjaśnia rozmówca.

Ubodzy zostaną wykluczeni?

- Jest to istotne, bo chodzi o skalę możliwości korzystania z tych programów. System dotacyjny pozwala ludziom ubogim na wymianę źródła ciepła na bardziej ekologiczny, na przykład na nowoczesny kocioł węglowy. W systemie kredytowym wyeliminuje się dużą część mieszkańców - podkreśla gość.

Polska obok Bułgarii ma najbardziej zanieczyszczone powietrze wśród krajów unijnych.

Dariusz Kwiatkowski, abo

Zobacz więcej na temat: smog
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polacy mało wiedzą o smogu

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2016 22:22
Większość Polaków nie jest świadoma zanieczyszczenia powietrza. Jak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Polskiego Alarmu Smogowego ponad połowa mieszkańców Małopolski, Śląska, Dolnego Śląska i województwa łódzkiego ocenia jakość powietrza jako dobrą.
rozwiń zwiń