X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Raport: mniejsze tempo sprzedaży smartfonów. Zyskają klienci?

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2015 12:00
Według prognoz International Data Corporation do końca roku sprzedanych zostanie 1,43 miliarda smartfonów (wzrost jedynie o 9,8 proc.). Zmniejszenie tempa sprzedaży smartfonów jest zjawiskiem globalnym, które wymusi na producentach wprowadzenie nowych modeli sprzedaży m.in. programów wymiany urządzeń.
International Data Corporation obserwuje spowolnienie rynku smartfonów
International Data Corporation obserwuje spowolnienie rynku smartfonówFoto: Pixabay.com

International Data Corporation obserwuje spowolnienie rynku smartfonów - zwłaszcza w krajach rozwiniętych, ale także w Ameryce Łacińskiej oraz w Chinach. Państwo Środka jest rynkiem, który przeżył już swoją pierwszą falę fascynacji smartfonami. Coraz trudniej będzie tam pozyskać zupełnie nowych klientów. Przykład Chin ilustruje trend zauważalny na większości rynków. Jedynymi obszarami, gdzie smartfony ciągle jeszcze traktowane są jako nowość, jest Afryka i Bliski Wschód. Popyt na te urządzenia doprowadza tam do rocznego wzrostu rynku smartfonów nawet o 50 proc.

- Przez ostatnie lata, ale także w bliskiej przyszłości, motorem napędowym branży smartfonów będą niskobudżetowe modele, które cieszą się szczególną popularnością w krajach rozwijających się. Urządzenie te adresowane są zarówno do użytkowników wymieniających swoje smartfony na nowsze modele, jak i do zupełnie nowych rzesz klientów - komentuje Ryan Reith, szef działu Worldwide Quarterly Mobile Phone Tracker w IDC.

- Niskobudżetowe modele, przynajmniej na rynkach rozwiniętych, wymuszą częstszy cykl zmiany urządzeń. Typowy smartfon używany jest tam średnio 2 lata. Urządzenie kosztujące poniżej 100 dol. jest jednak oparte na podzespołach, które nie zapewniają wytrzymałości oraz mocy obliczeniowej, pozwalających na komfortowe użytkowanie smartona przez 2 lata - dodaje Reith.

"Producenci będą musieli wdrożyć nowe modele sprzedaży"

IDC podkreśla również, że w obliczu spowolnienia wzrostu całego rynku i kurczącej się liczby nowych potencjalnych konsumentów, producenci będą musieli wdrożyć nowe modele sprzedaży, mające na celu zapewnienie sobie lojalności dotychczasowych klientów.

- Coraz częściej będziemy obserwować programy wymiany aparatów na nowsze jeszcze podczas trwania umowy z operatorem, czy przed okresem utraty gwarancji zakupionego urządzenia. Apple już wdrożyło iPhone Upgrade Program, który w ramach miesięcznej opłaty pozwala m. in. na wymianę smartfona na nowy model, gdy tylko pojawi się on na rynku. Spodziewamy się, że dzięki tej strategii producenci będą w stanie utrzymać popyt na swoje produkty - wyjaśnia Reith.

Informacje na temat ewolucji rynków smartfonów pochodzą z kwartalnego raportu Worldwide Quarterly Mobile Phone Tracker opublikowanego w grudniu 2015 r. przez International Data Corporation.

PAP, awi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Smartfony górą: za trzy lata zostaną tylko one

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2014 13:35
Smartfony wygrywają na całej linii z tradycyjnymi telefonami komórkowymi. Eksperci przewiduje, że już za trzy lata właściwie tylko one zostaną na rynku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rośnie rynek smartfonów i aplikacji do nich

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2014 12:14
Jak wynika z najnowszych badań TNS Polska, w ciągu ostatnich dwóch lat liczba użytkowników smartfonów wzrosła o jedną trzecią - Te urządzenia to już nie tylko gadżety, z których korzystają młodzi ludzie, ale funkcjonalne urządzenia, ułatwiające życie dzięki różnego rodzaju aplikacjom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Smartfony zmieniają nasze życie. Coraz więcej Polaków kupuje nowoczesne telefony

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2015 10:21
Rośnie liczba osób, które mają smartfony. W 2019 roku na świecie będą one stanowiły już ponad 80 proc. wszystkich telefonów komórkowych. Tylko w samej Europie będzie ich blisko 760 mln sztuk.
rozwiń zwiń