X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Forum dla Wolności i Rozwoju: dyskusja o zmianach w prawie

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2015 07:31
Przedstawiciele świata biznesu, nauki i polityki dyskutują nad nowymi regulacjami mającymi sprzyjać polskiej gospodarce. W czwartek w Katowicach drugi dzień Forum dla Wolności i Rozwoju.

Gościem kongresu będzie prezydent Andrzej Duda, któremu przedsiębiorcy przedstawią efekty rozmów i propozycje zmian w prawie.

Jak mówi prof. Barbara Piontek, sekretarz generalna Forum dla Wolności i Rozwoju, polscy przedsiębiorcy borykają się obecnie z wieloma problemami. - Chcemy przede wszystkim uproszczenia prawa. Statystyki mówią, że przeciętny przedsiębiorca powinien poświęcić 4 godziny dziennie na czytanie regulacji, by być z nimi na bieżąco - zaznacza prof. Piontek.

Dyskusja o podatkach

Przedstawiciele biznesu domagają się również obniżenia lub likwidacji podatku CIT i uszczelnienia podatku VAT.

Forum dla Wolności i Rozwoju potrwa w Katowicach do piątku.

IAR, awi

Zobacz więcej na temat: podatki prawo przedsiębiorca

Czytaj także

Legislacyjny rekord: 6,7 tys. stron nowych przepisów w I kwartale 2015 roku

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2015 08:54
W I kwartale tego roku polskie państwo wyprodukowało 6654 strony nowych aktów prawnych, o 5,5 proc. więcej niż przed rokiem - wyliczyła firma Grant Thornton. Gdyby ktoś chciał zapoznać się ze wszystkimi zmianami w prawie, musiałby na czytanie poświęcić ponad 3 godz. dziennie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Firmy toną w przepisach

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2015 08:07
W Polsce co roku powstaje coraz więcej nowych przepisów. Aż trzy godziny i 53 minuty musiałby poświęcić każdego dnia przedsiębiorca, by być na bieżąco ze zmieniającymi się regulacjami prawnymi - pisze "Rzeczpospolita".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak niszczony jest biznes w Polsce?

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2015 10:36
Zwykłe postawienie zarzutów może zniszczyć przedsiębiorcę i jego firmę. Co ciekawe wcale nie trzeba mieć dowodów. Wystarczy samo podejrzenie.
rozwiń zwiń