X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Prezydent Francji z wizytą w Grecji. Poparcie dla reform i rozmowy o prywatyzacji

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2015 08:14
Reformy i prywatyzacje - takie będą najważniejsze tematy rozmów prezydenta Francji podczas jego rozpoczynającej się dzisiaj wizyty w Grecji. François Hollande udaje się do tego kraju w towarzystwie grupy francuskich biznesmenów.
Audio
  • Do Aten z dwudniową wizytą przyjeżdża prezydent Francji Francois Hollande - Beata Kukiel-Vraila z Aten (IAR)
Francois Hollande
Francois HollandeFoto: FACEBOOK.COM/FRANCOIS HOLLANDE

Dwudniowa wizyta prezydenta Francji w Grecji będzie nie tylko okazją do wyrażenia poparcia dla premiera Aleksisa Ciprasa i jego reform.

Francja chce przede wszystkim ustawić się w dogodnej pozycji wobec planowanych w tym kraju prywatyzacji, które są niezbędne dla ratowania greckiego budżetu. Dlatego prezydentowi Hollande’owi mają towarzyszyć szefowie wielkich francuskich firm, działających między innymi w dziedzinie energetyki, budownictwa i transportu.

Wyścig po "wykupienie kawałków Grecji"

Nieoficjalnie władze francuskie nie ukrywają, że nie chcą zostać w tyle w wyścigu do - jak to wyraził jeden z tutejszych komentatorów "wykupienia kawałków Grecji". W Paryżu zauważono na przykład, że Niemcy już kupili czternaście regionalnych greckich portów lotniczych.

- Nie będziemy teraz patrzeć, jak Chińczycy będą kolejno kupować greckie wyspy i porty - wyznał wysokiej rangi francuski dyplomata.

Prezydent Hollande będzie również rozmawiał z premierem Ciprasem o kryzysie migracyjnym. Grecy są zaniepokojeni bezpośrednimi kontaktami w tej sprawie między Niemcami a Turcją.

IAR, awi

Czytaj także

Grecja: parlament przyjął pakiet reform oszczędnościowych

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2015 10:00
Grecki parlament przegłosował pakiet reform oszczędnościowych i usprawniających działanie państwa, do których zobowiązał się premier Aleksis Cipras. Jego przyjęcie było warunkiem uzyskania przez Grecję kolejnych dwóch miliardów z trzyletniego programu pomocowego o łącznej wartości 86 miliardów euro.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grecję czekają kolejne drastyczne reformy. "To nie będzie już ten sam kraj"

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2015 14:17
Rząd w Atenach przygotowuje listę kolejnych reform - cięć, do których zobowiązał się Aleksis Cipras w zamian za trzeci pakiet pomocowy dla Grecji. Komentatorzy mówią, że za dwanaście miesięcy, po wprowadzeniu zmian, które zakładają głównie drastyczne obniżki emerytur i ogromne podatki, Grecja nie będzie już tym samym krajem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grecy najbardziej cierpieli na kryzysie

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2015 12:40
Grecy, podobnie jak Irlandczycy, ponieśli ostatnio największe straty majątkowe wśród mieszkańców państw Unii Europejskiej. W ciągu minionych czterech lat ich dochody spadły o 20 procent.
rozwiń zwiń