X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Grecja: parlament przyjął pakiet reform oszczędnościowych

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2015 10:00
Grecki parlament przegłosował pakiet reform oszczędnościowych i usprawniających działanie państwa, do których zobowiązał się premier Aleksis Cipras. Jego przyjęcie było warunkiem uzyskania przez Grecję kolejnych dwóch miliardów z trzyletniego programu pomocowego o łącznej wartości 86 miliardów euro.
Audio
  • Grecja: parlament przyjął pakiet reform - Beata Kukiel-Vraila z Aten (IAR)
Pierwsza ocena greckich reform ma zakończyć się w listopadzie
Pierwsza ocena greckich reform ma zakończyć się w listopadzieFoto: Depositphotos

Zestaw reform został przegłosowany przez deputowanych rządzącej koalicji: skrajnie lewicowej Syrizy i nacjonalistycznych Niezależnych Greków, którzy posiadają większość parlamentarną.

Przedstawiciele pozostałych partii byli przeciwni większości ustaw. Za głosowało 154 deputowanych, przeciwko 140. Zdaniem opozycji, reformy przygotowane przez rząd Aleksisa Ciprasa, które zakładają kolejne cięcia, nie przyniosą potrzebnych rozwiązań, a jedynie powoli „wykończą” społeczeństwo.

Skutki zmian obejmą przede wszystkim coraz mniejszą klasę średnią, drobnych przedsiębiorców, rolników i grecki przemysł farmaceutyczny. Dotyczą zmian w systemie emerytalnym, ubezpieczeniowym i podatkowym.

Rząd musi przygotować kolejny pakiet reform

Przegłosowanie reform otwiera drogę do oceny przez wierzycieli tego, czy i jak Grecja wprowadza w życie warunki porozumienia. Od jej wyniku zależy dokapitalizowanie greckich banków w wysokości 15 miliardów euro, na które Ateny liczą przed końcem roku. Zaraz po głosowaniu rząd Aleksisa Ciprasa musi przygotować kolejny pakiet ustaw, który parlament będzie musiał przyjąć na początku listopada.

W piątek wieczorem przed greckim parlamentem demonstrowali przeciwnicy reform. Manifestację zorganizowały związki zawodowe i Grecka Partia Komunistyczna.

IAR, awi

Czytaj także

Grecja: rząd ogłosił listę reform

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2015 11:21
Grecki rząd ogłosił listę reform oszczędnościowych, do których wprowadzenia zobowiązał się Aleksis Cipras. W poniedziałek zostanie ona przedstawiona w greckim parlamencie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grecję czeka dalsze zaciskanie pasa

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2015 10:43
W "Komentarzu europejskim": grecki rząd ogłosił listę reform oszczędnościowych, do których wprowadzenia zobowiązał się Aleksis Tsipras.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wzrost bezrobocia w Grecji. Tak źle nie było od 15 lat

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2015 15:29
We wrześniu w Grecji straciło pracę kolejnych trzynaście tysięcy osób. Jest to trzeci z rzędu, najczarniejszy miesiąc w tym kraju od 15 lat. Pogrążona w kryzysie Grecja przoduje na liście państw Unii Europejskiej o największym bezrobociu. Przekracza ono 25 procent.
rozwiń zwiń