X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Pianino z filmu "Casablanca" sprzedane na aukcji

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2014 16:18
Pianino z filmu "Casablanca" sprzedane za prawie 3 miliony dolarów. W domu aukcyjnym Bonham w Nowym Jorku wystawiono na sprzedaż hollywoodzkie rekwizyty, w tym prawie 30 ze słynnego melodramatu, wyreżyserowanego przez Michaela Curtiza w 1942 roku.
- Wśród wielu klisz z Casablanki pocałunek jest jedną z najważniejszych - mówi Karolina Sulej (Zakład Filmu i Kultury Wizualnej Instytutu Kultury Polskiej UW)
- Wśród wielu klisz z "Casablanki" pocałunek jest jedną z najważniejszych - mówi Karolina Sulej (Zakład Filmu i Kultury Wizualnej Instytutu Kultury Polskiej UW)Foto: mat. prasowe

Pianino jest jednym z dwóch, które można zobaczyć w "Casablance". Czarnoskóry pianista Sam (w tej roli Dooley Wilson) akompaniuje na nim do piosenki "As Time Goes By", która stała się muzycznym motywem przewodnim filmu. "Casablanca" w dużej mierze zawdzięcza sławę grze dwojga głównych aktorów - Ingrid Bergman i Humprey'owi Bogartowi, który kilkakrotnie prosi przyjaciela: "Zagraj to jeszcze raz, Sam".

Na aukcji w Nowym Jorku za ponad 100 tysięcy dolarów sprzedano też "listy tranzytowe", które umożliwiają Ilse (Ingrid Bergman) i jej mężowi wyjazd do Ameryki z pogrążonej w wojnie Europie. W jednej ze scen filmu Rick (Humprey Bogart) chowa te nielegalne dokumenty do pianina.

IAR, abo

Zobacz więcej na temat: FILM
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak