X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Każda złotówka podatku z alkoholu kosztuje nas potem 4 zł

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2014 08:47
Każda złotówka podatku z alkoholu kosztuje nas potem 4 zł w innych dziedzinach życia - alarmuje PARPA. I wskazuje, że zagęszczenie punktów sprzedaży trunków w Polsce jest co najmniej 4 razy większe niż rekomendacje WHO - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".
Każda złotówka podatku z alkoholu kosztuje nas potem 4 zł
Foto: Glow Images/East News

Liczba takich punktów, zgodnie ze wskazówkami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), nie powinna przekraczać 1 na 1-1,5 tys. mieszkańców; a u nas jest to 1 na 250 osób - wylicza Krzysztof Brzózka, szef Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Zalały nas trunki. Spożycie alkoholu najwyższe od 1998 roku >>>
Dyrektor PARPA wskazuje, że im większe spożycie alkoholu, tym więcej potem samorząd musi płacić na działania profilaktyczne, utrzymywanie izb wytrzeźwień, niwelowanie skutków wypadków drogowych - mówi.
- Analogicznie do budżetu państwa - każda złotówka z alkoholu wpływająca do budżetu kosztuje nas potem 4 zł w innych dziedzinach życia - podkreśla Brzózka.

PAP, awi

Zobacz więcej na temat: alkohol

Czytaj także

Pijany sprawca wypadku zapłaci za leczenie ofiary?

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2014 23:30
Posłowie PSL przygotowali projekt ustawy w tej sprawie. - To kwestia sprawiedliwości społecznej - mówi Krzysztof Kosiński z PSL. - Takie rozwiązanie byłoby najlepsze - twierdzi Olga Łączkowska, prawnik Fundacji "Nadzieja" Osób Poszkodowanych w Wypadkach Drogowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sprzedaż alkoholu w internecie. Przedsiębiorcy omijają prawo

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2014 08:20
Nie trzeba wiele robić. Wystarczy w wyszukiwarce internetowej wpisać "alkohole, sklep" i zaraz wyskoczy nam lista stron, które w sieci prowadzą sprzedaż napojów wyskokowych po atrakcyjnych cenach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Branża piwowarska: najważniejsze trendy sezonu 2014

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2014 11:25
Piwne Pozytywy, czyli nagrody branży piwowarskiej, wręczono we wtorek na Zamku Królewskim w Warszawie, żeby przypomnieć, że piwo pili także królowie. Była to również okazja do podsumowania tego, co dzieje się obecnie w branży.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zalały nas trunki. Spożycie alkoholu najwyższe od 1998 roku

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2014 09:01
W ubiegłym roku statystyczny Polak wypił aż 9,67 litrów czystego spirytusu, z czego ponad połowa zawarta była w piwie - informuje "Rzeczpospolita", która dotarła do powstającego w Ministerstwie Zdrowia sprawozdania z polityki antyalkoholowej w 2013 r.
rozwiń zwiń