X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

XXIV Forum Ekonomiczne w Krynicy wystartowało

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2014 15:02
Wyzwania dla Polski i Europy, handel ze wschodem i USA czy współpraca między samorządami, nauką i biznesem. To tematy rozpoczynającego się w Krynicy-Zdroju XXIV Forum Ekonomicznego. To jedno z najważniejszych spotkań gospodarczych w tej części Europy.
Audio
  • Pomysłodawca i organizator Forum Ekonomicznego w Krynicy Zygmunt Berdychowski: jesteśmy świadkami wzrostu gospodarczego (IAR)
  • Zygmunt Berdychowski o znaczeniu Forum Ekonomicznego w Krynicy (IAR)
  • W Krynicy rozpoczyna się Forum Ekonomiczne - relacja Karola Tokarczyka z Krynicy (IAR)
XXIV Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdroju
XXIV Forum Ekonomiczne w Krynicy-ZdrojuFoto: PAP/Grzegorz Momot

W ubiegłym roku podczas Forum Ekonomicznego premier Donald Tusk ogłosił, że Polska ma już za sobą czas kryzysu. Pomysłodawca i organizator spotkania Zygmunt Berdychowski uważa, że szef rządu miał rację. Od miesięcy wskaźniki pokazują, że polscy przedsiębiorcy mają się coraz lepiej, a bezrobocie spada. Poprawa w gospodarce, w opinii organizatora forum, nie jest tak szybka jak można oczekiwać, ale ma solidne podstawy.

Spotkania na szczycie
Berdychowski przypomina, że w Krynicy spotkają się najważniejsze postaci środkowoeuropejskiej polityki i biznesu. Od obecnych polityków, którzy podejmują konkretne decyzję, poprzez byłych szefów państw, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami, aż po szefów wielkich środkowo-europejskich korporacji.
Uczestnicy forum będą spoglądać także na Warszawę. We wtorej i w środę rząd omawia przyszłoroczny budżet. Także we wtorek rozpoczyna się dwudniowe posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej. Ekonomiści spodziewają się, że w tym lub w przyszłym miesiącu RPP zdecyduje się na obniżkę najważniejszej stopy procentowej o 25 punktów bazowych do 2,25 procent.
Debatom ekonomicznym w Krynicy towarzyszą Forum Regionów, Forum Energetyczne i Forum Zdrowia.
Spotkanie w Krynicy potrwa do 4 września. Organizatorzy wydarzenia szacują, że przez cały czas jego trwania przez Krynicę przewinie się około 3 tysięcy gości z całego świata.

IAR, awi

Zobacz więcej na temat: GOSPODARKA Krynica

Czytaj także

Ostatnie przygotowania do Forum Ekonomicznego w Krynicy

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2014 16:07
Trwają ostatnie przygotowania do XXIV Forum Ekonomicznego w Krynicy Zdroju. Jedna z najważniejszych konferencji gospodarczych w Europie Środkowo-Wschodniej rozpoczyna się już jutro. Do uzdrowiska przyjedzie ponad 3 tysiące gości i dziennikarzy. Miedzy innymi z Europy, Azji czy Stanów Zjednoczonych.
rozwiń zwiń