X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Prezes GPW Adam Maciejewski: chcemy dominować i integrować

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2014 16:26
Giełda Papierów Wartościowych w ciągu najbliższych 6 lat chce osiągnąć dominującą pozycję w regionie. - Nie wykluczamy wsparcia ze strony dużego partnera branżowego – powiedział Polskiemu Radiu prezes GPW Adam Maciejewski.
Audio
  • Prezes GPW Adam Maciejewski mówi o strategii giełdy na lata 2014-20 /Arkadiusz Ekiert, Polskie Radio/
Prezes GPW Adam Maciejewski.
Prezes GPW Adam Maciejewski.Foto: PAP Paweł Supernak

- Strategia giełdy na lata 2014-2020 oparta na dwóch podstawowych założeniach. Przede wszystkim kontynuacji wzrostu organicznego grupy kapitałowej oraz dodania bardzo silnego komponentu wzrostu zewnętrznego, czyli działalności typu: inwestycje w inne podmioty, alianse czy przejęcie innych podmiotów – mówi prezes GPW Adam Maciejewski.

GPW stawia na CEESEG

Ostatecznym celem strategicznym GPW do roku 2020 jest uzyskanie dominującej pozycji w Europie Centralnej oraz istotnej pozycji w całej Europie w zakresie rynków giełdowych i kapitałowych. W tym zadaniu dla nas partnerem pierwszego wyboru jest CEESEG" - powiedział Maciejewski. CEE Stock Exchange Group grupuje giełdy w Wiedniu, Pradze, Budapeszcie i w Lublanie.

GPW chce dominować i integrować region Europy Centralnej

- Warto tutaj dodać, że ta dominująca pozycja w Europie Centralnej nie oznacza po prostu bycia największą giełdą, czyli w zasadzie tego, co już się stało. Chodzi o to abyśmy doprowadzili do pełnej integracji tego regionu na różnych poziomach. To ma być region postrzegany, jako jedna giełda silna i zdywersyfikowana biznesowo – mówi Maciejewski.

GPW chce wyjść poza Europę Centralną i oferować swoje usługi również w innych częściach starego kontynentu. Mówiąc o dalekosiężnych planach prezes poinformował, że możliwa jest ekspansja giełdy w którymś z krajów afrykańskich.

Giełda myśli nie tylko o rynku kapitałowym

- Chcemy świadczyć pewne usługi konsultingowe na zewnątrz Europy. Trwają już w tej sprawie rozmowy – mówi prezes GPW.

Ważnym elementem strategii giełdy jest dywersyfikacja i poszerzanie usług.

- To są kompletnie nowe inicjatywy niezwiązane bezpośrednio z rynkami kapitałowymi. Mamy na ten moment 11 takich inicjatyw, które analizujemy. Część tych inicjatyw jest już na etapie przygotowania do realizacji. Jakie to są inicjatywy? Mogę na przykład wymienić branże rolno-spożywczą czy IT – mówi Maciejewski.

Prezes GPW zapowiada dywidendy z zysku z całej grupy kapitałowej

Zgodnie ze strategią GPW będzie chciała regularnie wypłacać dywidendę, na poziomie pomiędzy 30 a 50 proc. skonsolidowanego zysku netto grupy kapitałowej GPW.

- Politykę dywidendową opieramy teraz na zysku całej Grupy Kapitałowej. Oznacza to, że akcjonariusze dostaną po prostu większą dywidendę. Nie zamierzamy oczywiście tej polityki zmieniać – obiecuje prezes GPW.

Arkadiusz Ekiert

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rok na GPW: kto wygrał, kto przegrał, co dalej

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2013 08:08
2013 r na GPW można podsumować jednym zdaniem – zawiodły duże spółki, małe i średnie dały nieźle zarobić. Ponadto – jak co roku odnotowano wielkich wygranych i wielkich przegranych - na niektórych spółkach zysk wyniósł pod koniec roku 400 procent, wiele straciło ponad 80 proc. swojej wartości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak zarobić na emeryturę? Z giełdowej dywidendy

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2014 08:39
Inwestycje giełdowe kojarzą się z ryzykiem i wahaniami cen akcji, koniecznością posiadania sporych pieniędzy i umiejętności. Tych zagrożeń i ograniczeń można uniknąć, traktując akcje jako źródło długookresowych zysków z wypłacanych przez spółki dywidend.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warszawska giełda śni o potędze

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2014 14:16
Warszawska Giełda Papierów Wartościowych chce osiągnąć dominującą pozycję w regionie. To główny cel zaprezentowanej strategii Giełdy na lata 2014-2020.
rozwiń zwiń