X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Inwestycje Polskie zaczynają poręczać: Jest pierwsza umowa

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2013 14:15
160 mln zł gwarancji bankowych i 40 mln zł kredytu potrzebnego do realizacji remontu linii kolejowej z Rembertowa do Tłuszcza uzyskała spółka Torpol od BGK i BZ WBK. To pierwsze poręczenie dla wielkiej inwestycji realizowane w ramach programu Inwestycje Polskie.
Audio
  • Prezes firmy Torpol Tomasz Sweklej mówi o inwestycji poręczonej przez Inwestycje Polskie. /Arkadiusz Ekiert Polskie Radio/
Inwestycje Polskie zaczynają poręczać: Jest pierwsza umowa
Foto: sxc.hu

Odcinek Rembertów - Tłuszcz (Sadowne) to fragment linii Rail Baltica z Polski na Litwę. Kontrakt o wartości 1,6 mld złotych zleciła spółka PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Torpol pozyskał kredyt i gwarancje bankową na remont części linii kolejowej Rail Baltica.

W ramach modernizacji odcinka Rembertów - Zielonka - Tłuszcz (Sadowne) o długości ponad 66 km powstanie około 150 km nowych torów, zostanie wymieniona sieć trakcyjna i 140 rozjazdów, powstanie 38 nowych peronów, a poza tym wiadukty, ekrany akustyczne i przejścia dla zwierząt – mówi Polskiemu Radiu prezes firmy Torpol Tomasz Sweklej.

Po remoncie pociągi pasażerskie będą mogły rozwijać na tej linii prędkość do 160 km/godz., a towarowe do 120 km/godz. Wartość robót realizowanych przez konsorcjum, którego liderem jest Torpol, przekracza 1,3 mld zł. Prace mają się zakończyć w 2015 r.

Umowa ze spółką Torpol wpisuje się w realizowany przez BGK program Inwestycje Polskie, mający wspierać ważne z punktu widzenia kraju inwestycje infrastrukturalne – mówi Polskiemu Radiu wiceprezes BGK Adam Świrski.

W ramach tego programu BGK angażuje się samodzielnie lub w we współpracy z innymi bankami w finansowanie w formie kredytu, obligacji lub gwarancji. Ta transakcja jest pierwszą gwarancją bankową udzieloną w ramach programu – dodaje wiceprezes BGK.

Wiceprezes Adam Świrski dodaje, że BGK interesuje się też innymi kolejowymi inwestycjami. Nie chciał jednak mówić w tej chwili o szczegółach. Zapewnił, że BGK będzie coraz bardziej widoczny w tego rodzaju transakcjach, także energetycznych i telekomunikacyjnych.

Linia kolejowa E75 Rail Baltica należy do sieci europejskich korytarzy transportowych TENT-T. Jej modernizacja jest wpisana na listę strategicznych inwestycji transportowych Unii Europejskiej, łączących Europę oraz kraje nadbałtyckie i Finlandię.

Torpol od 2006 roku wchodzi w skład grupy kapitałowej Polimex-Mostostal.

Arkadiusz Ekiert

Zobacz więcej na temat: finanse inwestycje PKP
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak