X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

B. prezes PGNiG Grażyna Piotrowska-Oliwa o wynikach spółki

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2013 17:51
Zdaniem Grażyny Piotrowskiej Oliwy doskonałe wyniki finansowe PGNiG osiągnięte po trzech kwartałach tego roku, to zasługa jej, jak i całego jej zespołu.
Grażyna Piotrowska-Oliwa
Grażyna Piotrowska-OliwaFoto: Polskie Radio

Cieszą mnie wyniki finansowe po III kwartale PGNiG - mówi Polskiemu Radiu  Grażyna Piotrowska Oliwa była prezes Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa.

Spółka po trzech kwartałach osiągnęła 2 mld złotych zysku przy 23 mld przychodów. W tym samym okresie ubiegłego roku było to 122 mln złotych.

Jak ocenia b. pani prezes, na wyniki spółki wpływ miała między innymi renegocjacja kontraktu jamalskiego oraz uruchomienie nowych złóż LNG.  Kontrakt jamalski obejmuje dostawy ze wschodu do 2022 roku, w ilości do 10,2 mld m3 gazu rocznie.

Rok temu PGNiG odstąpiło od postępowania arbitrażowego przeciw Gazpromowi, w którym żądało obniżenia cen za surowiec, za który płaciło jedną z najwyższych cen w Europie. W zamian uzyskało obniżenie ceny.

Poprawiły się też wyniki sprzedaży gazu po obniżeniu rok temu w ramach kontraktu jamalskiego cen surowca kupowanego w Rosji.

Arkadiusz Ekiert

Zobacz więcej na temat: firma PGNiG wyniki finansowe
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wyniki finansowe PGNiG. Ponad miliard złotych zysku

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2013 11:49
Wzrost wydobycia i sprzedaży ropy wpłynął na poprawę wyników spółki PGNiG. Zysk netto w pierwszym półroczu wyniósł 1 miliard 430 milionów złotych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grupa PGNiG z 2 mld zysku po 3 kwartałach

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2013 10:35
2 mld złotych zysku przy 23 mld przychodów po trzech kwartałach osiągnęła Grupa PGNiG. W tym samym okresie ubiegłego roku było to 122 mln złotych. Spółka zyskuje coraz więcej na wydobyciu ropy z krajowych i zagranicznych złóż.
rozwiń zwiń