X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Masz iPhone? Wspierasz łamanie praw pracowników

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2012 11:13
Międzynarodowa organizacja China Labor Watch, która zajmuje się ochroną praw pracowników, przeprowadziła śledztwo i odkryła, że partnerzy Apple nadal wyzyskują swoich pracowników – podała AP.
Masz iPhone? Wspierasz łamanie praw pracowników
Foto: www.instantshift.com

Dostawcy firmy Apple słyną z tego, że ich pracownicy bardzo często popełniają samobójstwa. W firmie Foxconn każdy pracownik musiał nawet podpisać zobowiązanie, że nie odbierze sobie życia.

Wyniki śledztwa pokazują, że niewiele się zmieniło. Nowojorska organizacja podkreśla, że gigant technologiczny nadal za nic ma prawa pracowników.

Śledztwo zostało przeprowadzone wśród 10 dostawców Apple mających swoje siedziby w Południowych i Wschodnich Chinach. Autorzy raportu dotarli do 620 pracowników podwykonawców firmy.

Główne wnioski śledztwa to szkodliwe dla zdrowia ludzkiego warunki pracy oraz znaczenie przekraczający normy czas pracy.

AP, hinalaborwatch.org, ab

Zobacz więcej na temat: Apple Chiny firma iphone

Czytaj także

Produkujesz iPhony? Masz zakaz popełnienia samobójstwa

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2011 10:50
Pracownicy chińskich fabryk produkujących iPady i iPhony zostali zmuszeni do złożenia pisemnych zobowiązań, w których obiecują, że nie popełnią samobójstwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Apple cenzuruje swoich krytyków

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2011 11:58
Firma Apple usunęła ze sprzedaży aplikację "Phone Story" – satyryczną kolekcję gier opisującą ciemną stronę produkcji smartfonów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stu pracowników chciało się zabić. Wielkie kontrole w Apple

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2012 10:26
Warunki pracy w fabrykach produkujących dla Apple zostaną gruntownie przebadane po tym, jak sto osób chciało skoczyć z dachu jednej z nich.
rozwiń zwiń