X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Zagraniczne przekazy pieniężne. Poczta Polska o przedłużeniu popularnej usługi

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2022 17:06
Usługa zagranicznych przekazów pieniężnych zostaje przedłużona o 5 lat - podała Poczta Polska. Jak dodano - przekazy do ponad 200 krajów poprzez MoneyGram można zrealizować w sieci Banku Pocztowego i placówkach pocztowych w całym kraju.
Co roku poprzez placówki Poczty Polskiej i sieć Banku Pocztowego realizowanych jest ok. 0,5 mln zagranicznych przekazów pieniężnych.
Co roku poprzez placówki Poczty Polskiej i sieć Banku Pocztowego realizowanych jest ok. 0,5 mln zagranicznych przekazów pieniężnych.Foto: Shutterstock/Grand Warszawski

Bank Pocztowy podpisał umowę z MoneyGram na kolejne 5 lat współpracy w zakresie obsługi przekazów pieniężnych. Z usługi mogą korzystać osoby fizyczne, które chcą nadać za granicę lub odebrać w Polsce przekaz. Poczta zaznaczyła, że nie muszą być przy tym klientami Banku Pocztowego.

- Przekazy do ponad 200 krajów poprzez MoneyGram można zrealizować w sieci Banku Pocztowego oraz placówkach pocztowych zlokalizowanych na terenie kraju, w sumie w ponad 4700 punktach - podała Poczta.

Dodano, że co roku poprzez sieć Banku i placówki Poczty Polskiej realizowanych jest ok. 0,5 mln przekazów. Do Polski przekazy pieniężne są przekazywane najczęściej z Wielkiej Brytanii, Włoch i Niemiec, a z Polski - wysyłane na Ukrainę, do Gruzji oraz Wielkiej Brytanii.

Według Alicji Sierakowskiej z Banku Pocztowego, przekazy pieniężne to udogodnienie dla osób, które nie posiadają rachunków bankowych w zagranicznych bankach lub walutowych w Polsce. - Od kilkunastu miesięcy obserwujemy wzrost w zakresie wysyłki przekazów pieniężnych. Szczególnie jest to widoczne w okresach świątecznych. W sumie rocznie realizujemy ok. 500 tys. przekazów o wartości ok. 600 mln zł - podała.

Czytaj także:

Jak zaznaczył Zbigniew Furmańczak z MoneyGram, w 2021 roku ponownie wzrosła średnia transakcja wysyłana do Polski, "co obrazuje poprawiającą się sytuację polskich emigrantów". - Wzrost gospodarczy Polski w ostatnich latach spowodował duży napływ migrantów, głównie ze Wspólnoty Niepodległych Państw. Korzystają oni szeroko z oferowanej usługi, a już od stycznia 2022 kwota jednorazowej transakcji wzrosła do 20 tys. zł - wskazał.

Bank Pocztowy jest bankiem detalicznym. Głównym akcjonariuszem banku jest Poczta Polska, która posiada 75 proc. minus 10 akcji banku; PKO BP posiada 25 proc. plus 10 akcji banku. 

PR24, akg

Czytaj także

Automaty paczkowe pod marką Pocztex. Poczta Polska zaprezentowała nową ofertę

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2021 18:55
W I poł. 2022 zamontujemy co najmniej 750 automatów paczkowych pod marką Pocztex - poinformowała Poczta Polska. Wskazano, że strategicznym partnerem spółki jest Jeronimo Martins Polska - właściciel sieci sklepów Biedronka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poczta Polska stawia na cyfryzację i usługi kurierskie

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2021 13:00
Poczta Polska planuje przeznaczyć 1,2 mld zł w ciągu najbliższych trzech lat na inwestycje w automatyzację, cyfryzację  oraz rozbudowę architektury sieci logistycznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

ZUS i Poczta Polska nawiązały współpracę. Wnioski o 500+ i Rodzinny Kapitał Opiekuńczy można składać na poczcie

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2022 15:57
W niektórych placówkach Poczty Polskiej osoby, które są zagrożone wykluczeniem cyfrowym będą mogły złożyć drogą elektroniczną wnioski o ustalenie prawa do świadczeń w ramach programów "500+", jak i "Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Przesyłkę będzie można śledzić na każdym etapie". Poczta Polska testuje nową technologię

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2022 16:20
Ruszyła pierwsza faza testów technologii radiowej identyfikacji danych RFID w ramach projektu naukowo-badawczego realizowanego we współpracy z Instytutem Logistyki i Magazynowania Sieci Badawczej Łukasiewicz oraz konsorcjum Orange/Hadatap - poinformowała spółka.
rozwiń zwiń