X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Rząd rozpatrzy projekt uchwały ws. Wspólnej Polityki Rolnej

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2021 15:44
Rząd na wtorkowym posiedzeniu ma się zająć projektem uchwały ws. przyjęcia Planu Strategicznego Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023–2027 - wynika z porządku posiedzenia Rady Ministrów.
Plan Strategiczny Wspólnej Polityki Rolnej ma wspierać zrównoważony rozwój polskiego rolnictwa i poprawić dochody rolników.
Plan Strategiczny Wspólnej Polityki Rolnej ma wspierać zrównoważony rozwój polskiego rolnictwa i poprawić dochody rolników.Foto: pixabay

Jak czytamy w projekcie Planu Strategicznego Wspólnej Polityki Rolnej, ma on wspierać zrównoważony rozwój polskiego rolnictwa i przyczynić się do poprawy dochodów rolniczych, tak by zbliżyć je do dochodu w gospodarce narodowej. Ma również wesprzeć poprawę konkurencyjności i odporności na ryzyka klimatyczne i rynkowe gospodarstw rolnych oraz efektywność gospodarowania.

Silniejsza pozycja rolników na rynku

Jak stwierdza się w projekcie, dzięki przyjęciu Planu Strategicznego Wspólnej Polityki Rolnej wzmocniona zostanie pozycja rolników na rynku, co umożliwi pełne wykorzystanie ich potencjału. Wprowadzone mają zostać zachęty dla młodych rolników do pozostania w zawodzie.

W projekcie zauważa się, że Wspólna Polityka Rolna będzie promować zrównoważone metody gospodarowania, wspierać ochronę zasobów naturalnych oraz produkcję i wykorzystanie zrównoważonej energii.

Produkcja żywności z zachowaniem standardów środowiskowych

Plan ma wspierać rozwój obszarów wiejskich, rozwijać różnorodność gospodarczą oraz wspomagać aktywność zawodową i społeczną mieszkańców obszarów wiejskich.

Zgodnie z nim, żywność ma być produkowana w sposób przyjazny środowisku, przy ograniczonej ilości dodatków chemicznych. Ograniczone mają zostać straty żywności i jej marnowanie, priorytetem będzie wysoka jakość i poprawa dobrostanu zwierząt.

Czytaj także:

PR24, akg

Czytaj także

Polski Ład dla polskiej wsi. Znamy propozycje nowych rozwiązań

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2021 14:38
Rolnik wiele swoich produktów będzie mógł sprzedawać bezpośrednio - do 100 tys. zł rocznie bez podatku, gminy zostaną zobowiązane do stworzenia odpowiednich targowisk, powstanie specjalna rezerwa budżetowa - zapowiedź m.in. takich rozwiązań padła na konwencji PiS poświęconej rolnictwu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wsparcie na tworzenie grup i organizacji producentów rolnych. Wnioski można składać do końca miesiąca

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2021 08:27
W Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa trwa nabór wniosków o przyznanie pomocy na "Tworzenie grup producentów i organizacji producentów".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Małe i średnie gospodarstwa otrzymają większe wsparcie. Reforma unijnej polityki rolnej poparta przez europosłów

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2021 20:05
Parlament Europejski zatwierdził reformę unijnej polityki rolnej. Dzięki zmianom unijna polityka ma być bardziej ekologiczna, sprawiedliwsza i bardziej elastyczna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na konta rolników trafi 15,6 mld zł z tytułu płatności bezpośrednich. Upływa termin wypłaty zaliczek

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2021 17:48
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa kończy dziś wypłacać zaliczki na poczet tegorocznych dopłat bezpośrednich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Handel bezpośredni rolników w miastach już od stycznia. Ustawa z podpisem prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2021 11:30
Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o ułatwieniach w prowadzeniu handlu przez rolników. Nowe przepisy, które wejdą w życie 1 stycznia 2022 roku mają zachęcić rolników do sprzedaży własnych produktów w wyznaczonych miejscach, co zwiększy dochody gospodarstw rolnych.
rozwiń zwiń