X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Ochrona wód przed zanieczyszczeniem nawozami. ARiMR zbiera wnioski od rolników

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2021 13:52
Rolnicy mogą już składać wnioski o wsparcie na inwestycje chroniące wody przed zanieczyszczeniem azotanami - przekazała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Chodzi m.in. o budowę lub zakup zbiorników do przechowywania nawozów naturalnych płynnych.
W ramach tego poddziałania można otrzymać do 100 tys. zł. wsparcia
W ramach tego poddziałania można otrzymać do 100 tys. zł. wsparciaFoto: Marcin Wąż Pixabay

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła nabór wniosków na "Inwestycje mające na celu ochronę wód przed zanieczyszczeniem azotanami pochodzącymi za źródeł rolniczych".

Dla kogo dofinansowanie?

O dofinansowanie mogą ubiegać się rolnicy, którzy prowadzą chów lub hodowlę zwierząt gospodarskich i planują budowę urządzeń chroniących wody przed azotanami. Wsparcie nie przysługuje natomiast właścicielom ferm drobiu powyżej 40 tys. stanowisk oraz trzody chlewnej powyżej 2000 stanowisk dla świń o wadze ponad 30 kg lub 750 stanowisk dla macior - przekazała ARiMR w piątkowej informacji.

Do kiedy nabór?

Agencja poinformowała, że nabór wniosków potrwa do 7 lutego 2022 r. Rolnicy mogą składać dokumenty w oddziałach regionalnych lub biurach powiatowych ARiMR osobiście, lub przez osobę upoważnioną. - Można je również wysłać przesyłką rejestrowaną nadaną w placówce Poczty Polskiej lub złożyć za pośrednictwem skrzynki podawczej ePUAP - wskazano.

Wysokość pomocy

Maksymalna wysokość pomocy wynosi 100 tys. zł w całym okresie realizacji PROW na lata 2014-2020 i przyznawana jest w formie refundacji części poniesionych kosztów kwalifikowanych. - Standardowo jest to 50 proc., a w przypadku inwestycji realizowanej przez młodego rolnika – 60 proc. - wyjaśniono.

Otrzymane środki można przeznaczyć m.in. na budowę, przebudowę lub zakup zarówno zbiorników do przechowywania nawozów naturalnych płynnych, jak i płyt do gromadzenia nawozów naturalnych stałych, a w przypadku młodych rolników - także zbiorników lub płyt do przechowywania kiszonek.

Czytaj także:

Zmniejszenie zanieczyszczenia wód

- W tegorocznym naborze można ubiegać się również o wsparcie na zakup instalacji technicznej lub wyposażenia do posiadanych już zbiorników do przechowywania nawozów naturalnych płynnych - zaznaczono. Dodano, że dofinansowaniu podlega też zakup nowych maszyn i urządzeń do aplikacji nawozów naturalnych płynnych oraz wozów asenizacyjnych z aplikatorami nawozów naturalnych w postaci płynnej.

Czytaj także:

Agencja podkreśliła, że inwestycje powinny zapewniać "dostosowanie gospodarstwa do wymagań programu działań, którego celem jest zmniejszenie zanieczyszczenia wód azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych oraz zapobieganie dalszemu zanieczyszczeniu".

PR24, akg 

Czytaj także

Wsparcie na małe przetwórstwo i handel detaliczny. ARiMR prowadzi nabór, można otrzymać do 500 tys. zł.

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2021 10:00
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłosiła termin przyjmowania wniosków o wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój. O pomoc na tzw. małe przetwórstwo i rolniczy handel detaliczny mogą ubiegać się dwie grupy beneficjentów - wyjaśnia prezes ARiMR Halina Szymańska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ochrona wód przed zanieczyszczeniami rolniczymi. Można otrzymać do 100 tys. zł dofinansowania

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2021 12:36
Jeszcze w tym roku rolnicy będą mogli ubiegać się o wsparcie na inwestycje, związane z ochroną wód przed azotanami, pochodzącymi ze źródeł rolniczych. Pomoc przeznaczona jest dla rolników, prowadzących chów lub hodowlę zwierząt gospodarskich, którzy planują budowę urządzeń, chroniących wodę przed azotanami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Małe przetwórstwo i rolniczy handel detaliczny. Ważny termin dla ubiegających się o wsparcie

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2021 15:05
Od 30 listopada można ubiegać się o wsparcie na tzw. małe przetwórstwo i rolniczy handel detaliczny. ARiMR przyjmuje dokumenty do 29 grudnia br. Z pomocy mogą skorzystać rolnicy lub ich małżonkowie oraz domownicy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

ARiMR pomaga nie tylko rolnikom, ale też rybakom. Całkowita pula środków to ponad 2,5 mld zł

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2021 13:35
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przekazuje środki przede wszystkim beneficjentom z obszarów wiejskich, ale część pieniędzy trafia też do sektora rybactwa i rybołówstwa. Dzieje się tak w ramach programu operacyjnego RYBY 2014-2020 - wyjaśnia zastępca prezesa ARiMR Tomasz Kuśnierek.
rozwiń zwiń