X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Analitycy: jest realna szansa spadku cen paliw na stacjach poniżej 6 zł za litr

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2021 19:27
Portal e-petrol.pl prognozuje, że w przyszłym tygodniu ceny benzyny 95 powinny być w przedziale 5,93-6,05 zł za litr. Olej napędowy z kolei powinien kosztować w granicach 5,99-6,10 zł za litr. W przypadku autogazu oczekuje względnej stabilizacji i cen w przedziale 3,35-3,41 zł za litr.
W przyszłym tygodniu ceny benzyny 95 powinny być w przedziale 5,93-6,05 zł za litr - prognozują analitycy rynku paliw.
W przyszłym tygodniu ceny benzyny 95 powinny być w przedziale 5,93-6,05 zł za litr - prognozują analitycy rynku paliw.Foto: shutterstock

Jak wskazują anality, spadek cen ropy na rynkach i zapowiedź nowej tarczy antyinflacyjnej - mogą wpłynąć na niższe ceny paliw na stacjach.

Przecena na światowych rynkach

Portal ocenia, że na rynkach światowych mamy do czynienia z drastyczną przeceną w obliczu wizji uwolnienia rezerw strategicznych m.in. przez Stany Zjednoczone przy jednoczesnym braku stanowiska OPEC+ co do dalszej polityki ograniczeń produkcyjnych. W piątek ropa Brent staniała z ponad 82,5 do nieco ponad 76 dol. za baryłkę, a WTI - z ponad 77 do 73 dol. za baryłkę.

Czytaj także:

Odnosząc się do zapowiedzi działań rządu e-petrol.pl prognozuje, że mogą one przynajmniej częściowo pomóc w wyhamowaniu paliwowej drożyzny. Według portalu, podano jeszcze zbyt mało szczegółów odnośnie nowych rozwiązań podatkowych, ale z tego co już wiadomo, można uznać, że prawdopodobne spadki sięgną kilkunastu groszy na litrze. - Dokładniejsze kalkulacje wartości ewentualnych obniżek można będzie zrealizować po poznaniu szczegółów projektu - zaznacza portal.

Niebawem możliwe spadki cen hurtowych 

Według e-petrol.pl, na rynku hurtowym w Polsce tendencja nadal jest wzrostowa, ale biorąc pod uwagę znaczące spadki notowań międzynarodowych zapewne w kolejnych dniach można będzie zobaczyć spadki.

Czytaj także:

Portal prognozuje, że w przyszłym tygodniu ceny benzyny 95 powinny być w przedziale 5,93-6,05 zł za litr. Olej napędowy z kolei powinien kosztować w granicach 5,99-6,10 zł za litr. W przypadku autogazu e-petrol.pl oczekuje względnej stabilizacji i cen w przedziale 3,35-3,41 zł za litr.

PR24, akg

Czytaj także

Ceny paliw na razie nie wzrosną, ale trzeba się przyzwyczajać do 6 zł za litr

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2021 14:56
O ile nie wydarzy się nic, co w gwałtowny sposób wpłynie na ceny ropy, to w przyszłym tygodniu ceny benzyn powinny utrzymywać się poniżej poziomu 6 zł za litr - oceniają analitycy paliwowi. Zwracają jednak uwagę, że na przełomie miesięcy ceny mogą przekroczyć ten próg.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ceny paliw: jest szansa na niewielką obniżkę benzyny i diesla

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2021 16:23
To dobra wiadomość dla kierowców, ale nie wszystkich. Jak oceniają analitycy, obniżki cen paliw w sprzedaży hurtowej mogą spowodować, że także ceny na stacjach będą niższe. Tyle że - jak zastrzegają - obniżki nie będą duże. Ponadto nie obejmą one autogazu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: wdrożymy rozwiązania, które doprowadzą do zmniejszenia cen na stacjach paliw

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2021 21:55
Premier Mateusz Morawiecki zaprzeczył, że rząd planował nadmierną administracyjną ingerencję w cery paliw. Właśnie one są jednym z głównych powodów wzrostu w Polsce inflacji. Według Głównego Urzędu Statystycznego wynosi ona obecnie 6,8 procent w skali roku.
rozwiń zwiń