X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Niższe ceny gazu dla gospodarstw domowych. Senat debatował nad zmianą przepisów

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2021 18:26
W Senacie rozpatrywano dziś nowelizację ustawy - Prawo energetyczne. Celem przepisów, nad którymi pracowała izba, jest zminimalizowanie podwyżek cen gazu dla gospodarstw domowych.
Audio
  • Wiceminister klimatu Ireneusz Zyska uważa, że podwyżki cen gazu ziemnego na giełdach europejskich spowodowane są głównie działaniami Rosji.
Przedsiębiorstwom energetyczne dostarczające gaz do gospodarstw domowych mają mieć możliwość odzyskania kosztów związanych z jego dostawami.
Przedsiębiorstwom energetyczne dostarczające gaz do gospodarstw domowych mają mieć możliwość odzyskania kosztów związanych z jego dostawami.Foto: Pixabay.com

Wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska mówił w Senacie, że nowelizacja ustawy Prawo energetyczne wpisuje się w pakiet antyinflacyjny przedstawiony przez premiera Mateusza Morawieckiego.

Celem przepisów, nad którymi pracowała dziś izba, jest zminimalizowanie podwyżek cen gazu dla gospodarstw domowych.

Ireneusz Zyska mówił, że podwyżki cen gazu ziemnego na giełdach europejskich spowodowane są przede wszystkim działaniami Rosji.


Posłuchaj
00:27 11419879_1.mp3 Wiceminister klimatu Ireneusz Zyska uważa, że podwyżki cen gazu ziemnego na giełdach europejskich spowodowane są głównie działaniami Rosji.

 

Nowelizacja ma zapewnić przedsiębiorstwom energetycznym dostarczającym gaz do gospodarstw domowych możliwość odzyskania kosztów związanych z tymi dostawami na dłuższą metę.

Głosowania nad nowelizacją zostaną przeprowadzone na koniec posiedzenia, czyli jutro.

Czytaj więcej:

IAR, PR24, akg

Czytaj także

Sejmowa komisja za nowelizacją Prawa energetycznego. Ma zapobiec skokowym podwyżkom gazu

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2021 23:04
Sejmowa komisja energii zaakceptowała w środę projekt ustawy zakładający możliwość rozłożenia w czasie podwyżek cen gazu dla gospodarstw domowych. Zgodnie z nim wzrost cen zakupu gazu w trakcie obowiązywania taryfy można by przenieść na kolejne okresy taryfowe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pandemia, pogoda i polityka. Jakub Wiech o czynnikach kryzysu energetycznego

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2021 08:43
Powrót gospodarczy do stanu sprzed pandemii koronawirusa, warunki atmosferyczne i czynniki polityczne - to według Jakuba Wiecha, eksperta ds. energetyki, trzy najpoważniejsze czynniki odpowiedzialne za kryzys energetyczny na świecie. Na antenie Polskiego Radia 24 wyjaśnił, dlaczego ceny energii tak nagle wzrosły. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tarcza antyinflacyjna. Będzie obniżka podatku VAT na gaz ziemny

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2021 12:22
- Rząd wprowadzi obniżkę podatku VAT na gaz ziemny do 8 proc. z 23 proc. - powiedział w czwartek premier Mateusz Morawiecki przedstawiając założenia Tarczy Antyinflacyjnej. Obniżki będą obowiązywać od stycznia do marca 2022 roku.
rozwiń zwiń