X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Produkcja własna gazu na Norweskim Szelfie. Znamy prognozę PGNiG

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2021 14:42
PGNiG szacuje, że w 2022 r. własna produkcja gazu na Norweskim Szelfie Kontynentalnym wyniesie około 2,6 mld m sześć. - poinformował wiceprezes PGNiG ds. operacyjnych Robert Perkowski.
Za trzy kwartały 2021 r., produkcja z własnych złóż PGNiG na Norweskim Szelfie Kontynentalnym wyniosła 0,65 mld m sześc.
Za trzy kwartały 2021 r., produkcja z własnych złóż PGNiG na Norweskim Szelfie Kontynentalnym wyniosła 0,65 mld m sześc.Foto: think4photop/ Shutterstock

W ocenie wiceprezesa od 1 października 2022 r., kiedy zaczyna się tzw. rok gazowy, do końca 2022 r. własne wydobycie powinno wynieść rzędu 600 mln m sześc. 1 października 2022 r. to także planowana data uruchomienia przesyłu norweskiego gazu do Polski poprzez system Baltic Pipe.

Czytaj więcej:

Plan wierceń złoża gazu na Norweskim Szelfie Kontynentalnym. PGNiG składa wniosek

Jak wynika z danych za trzy kwartały 2021 r., produkcja z własnych złóż PGNiG na Norweskim Szelfie Kontynentalnym wyniosła 0,65 mld m sześc. z 0,32 mld m sześc. w okresie analogicznym rok wcześniej.

PGNiG Upstream Norway jest udziałowcem w 58 koncesjach na Norweskim Szelfie Kontynentalnym. Spółka szacuje, że w tym roku wolumen jej produkcji ma wynieść nieco ponad 0,9 mld m sześc. Oprócz akwizycji będzie to efektem uruchomienia eksploatacji z nowych złóż oraz dodatkowych odwiertów.

Czytaj więcej:

PGNiG Upstream Norway uruchomiło złoże Arfugl na Morzu Norweskim

PR24, akg

Czytaj także

PGNiG Upstream Norway uruchomiło złoże Arfugl na Morzu Norweskim

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2021 11:12
PGNiG Upstream Norway, wraz z partnerami, uruchomiło kolejne dwa odwierty na złożu Arfugl na Morzu Norweskim - poinformowała spółka. Z tego źródła będzie pozyskiwać rocznie 0,57 miliardów metrów sześciennych gazu ziemnego. Jest to ostatni etap realizacji planu zagospodarowania tego złoża.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Plan wierceń złoża gazu na Norweskim Szelfie Kontynentalnym. PGNiG składa wniosek

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2021 15:12
PGNiG Upstream Norway wspólnie z partnerami koncesyjnymi złożyło wniosek o zatwierdzenie planu zagospodarowania złoża Tommeliten Alpha na Morzu Północnym - podało PGNiG. Uruchomienie wydobycia zaplanowano na 2024 r.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zysk PGNiG w III kwartale zgodnie z szacunkami. Wzrosła sprzedaż gazu i produkcja ciepła

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2021 09:24
Grupa kapitałowa PGNiG miała w III kwartale 2021 roku 12,5 mld zł przychodów, 2,2 mld zł EBITDA, 1,4 mld zł zysku operacyjnego oraz 666 mln zł zysku netto. Sprzedaż gazu sięgnęła ponad 24 mld m3, co oznacza 8 proc. wzrost rok do roku. Wyniki opublikowane w raporcie są zgodne z wcześniejszymi szacunkami.
rozwiń zwiń