X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

"Ma łamać zmowy cenowe na rynku". Coraz bliżej powstania holdingu spożywczego

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2021 15:55
Szefowie resortów rolnictwa i aktywów państwowych Henryk Kowalczyk i Jacek Sasin podpisali umowę o współpracy między oboma ministerstwami przy tworzeniu holdingu spożywczego.
Utworzenie Polskiego Holdingu Spożywczego ma sprawić, że gra rynkowa na rynku rolno-spożywczym będzie dużo bardziej uczciwa.
Utworzenie Polskiego Holdingu Spożywczego ma sprawić, że gra rynkowa na rynku rolno-spożywczym będzie dużo bardziej uczciwa.Foto: Shutterstock.com/gpointstudio

- Stworzenie holdingu spożywczego jest oczekiwane przez rolników i będzie on próbował łamać zmowy cenowe z jakimi mamy do czynienia na rynku rolno-spożywczym - podkreślił wicepremier i minister rolnictwa Henryk Kowalczyk.

Czytaj więcej:

Henryk Kowalczyk: przyspieszamy prace nad Polskim Holdingiem Spożywczym

- Mam nadzieję, że holding spożywczy będzie przynosił efekty dla rolnictwa. Oczekiwanie rolników na tego typu przedsięwzięcie jest duże. Mamy do czynienia, bardzo często, ze zmowami cenowymi, z przewagą kontraktową, więc ten holding będzie próbował łamać te zmowy. Bedzie też reprezentował interesy rolników - podkreślił Kowalczyk.

Przypomniał ponadto, że niedawno Sejm uchwalił odpowiednią ustawę, która pozwoli przekazać aktywa KOWR na rzecz budowy holdingu spożywczego.

Czytaj więcej:

Henryk Kowalczyk: Europejski Zielony Ład jest szansą dla polskiego rolnictwa

Holding ma być spółką zbudowaną na bazie Krajowej Spółki Cukrowej. Resort aktywów wybrał wariant konsolidacji polegający na tym, że zostaną wyemitowane akcje, które zostaną objęte przez Skarb Państwa. Ponadto Skarb Państwa będzie miał prawo głosu w 100 proc. ze swoich akcji.

W skład holdingu mają wejść spółki takie jak Elewarr, który został już przekazany do resortu aktywów państwowych w połowie października, oraz spółki: Danko, Małopolska Hodowla Roślin, Poznańska Hodowla Roślin, Kutnowska Hodowla Buraka Cukrowego, Pomorska-Mazurska Hodowla Ziemniaka, Hodowla Zwierząt i Nasiennictwa Roślin Polanowice i Kombinat Rolny Kietrz.

PR24, akg

Czytaj także

Henryk Kowalczyk: przyspieszamy prace nad Polskim Holdingiem Spożywczym

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2021 08:40
- Jest zmiana ustawy w Sejmie i sądzę, że to możliwe, żeby Polski Holding Spożywczy powstał w ciągu pół roku. To ambitny czas - poinformował w Programie 1 Polskiego Radia minister rolnictwa Henryk Kowalczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Henryk Kowalczyk: Europejski Zielony Ład jest szansą dla polskiego rolnictwa

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2021 14:04
- Polskim rolnikom znacznie bliżej do celów, które wyznacza europejski Zielony Ład, z wyjątkiem powierzchni upraw ekologicznych - powiedział szef resortu rolnictwa Henryk Kowalczyk podczas 9. edycji konferencji Narodowe Wyzwania w Rolnictwie zorganizowanej przez portal Farmer.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wsparcie na małe przetwórstwo i handel detaliczny. ARiMR prowadzi nabór, można otrzymać do 500 tys. zł.

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2021 10:00
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłosiła termin przyjmowania wniosków o wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój. O pomoc na tzw. małe przetwórstwo i rolniczy handel detaliczny mogą ubiegać się dwie grupy beneficjentów - wyjaśnia prezes ARiMR Halina Szymańska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W ciągu roku marnujemy pięć milionów ton żywności

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2021 20:00
Więcej niż połowa zmarnowanej żywności pochodzi z gospodarstw domowych.  
rozwiń zwiń