X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Jakość zimowych płynów do spryskiwaczy. Znamy wyniki badania przeprowadzonego przez UOKiK

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2021 14:09
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przebadał osiem rodzajów zimowych płynów do spryskiwaczy - poinformował UOKiK. Tylko jeden z nich miał temperaturę zamarzania poniżej tej zadeklarowanej na opakowaniu.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: shutterstock.com/Denis Torkhov

- Letni płyn do spryskiwaczy w mroźne dni nie sprawdza się nie tylko dlatego, że zamarzając, może uszkodzić układ spryskiwaczy, ale również dlatego, że zamiast czyścić szyby, przymarza do nich ograniczając widoczność oraz uszkadzając wycieraczki. Najnowszy raport z naszego cyklu #UOKiKtestuje to dowód na to, że niezbędne są kontrole w tym zakresie, zaś zimowy płyn do spryskiwaczy płynowi nie jest równy - poinformował prezes UOKiK Tomasz Chróstny.

zakupy 1200.jpg
UOKiK: konsumenci są coraz bardziej świadomi swoich praw

Dodał, że do badań wytypowano osiem marek płynów do spryskiwaczy. Eksperci z laboratorium UOKiK w Łodzi zbadali zgodność objętości netto i temperatury krystalizacji z deklaracją producentów, zawartości metanolu i funkcjonalności opakowań.

Z informacji UOKiK wynika, że przebadano płyn marki 4MAX, AUCHAN, MOTUL, ORLEN, PLAK PREMIUM, PSIK PSIK, SHELL ESSENTIALS, i SONAX.

Jak podał urząd temperatura krystalizacji jednego badanego płynu (Auchan) była niezgodna z deklaracją na opakowaniu: wynosiła -18,5 stopni Celsjusza, podczas gdy w oznakowaniu podano -22 stopnie Celsjusza. W przypadku pozostałych płynów temperatura krystalizacji była zgodna z deklaracją.

PR24, akg

Czytaj także

UOKiK: konsumenci są coraz bardziej świadomi swoich praw

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2021 12:00
Liczba skarg skierowanych do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zwiększyła się rok do roku aż o 20 procent! To efekt nagłaśniania problemów klientów z firmami, m.in. z bankami. Świadczy to zarazem o tym, że stajemy się coraz bardziej świadomymi konsumentami i przedsiębiorcami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolejna zmowa cenowa na celowniku UOKiK. Urząd ukarał spółkę produkującą suplementy diety

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2021 11:09
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów stwierdził, że ceny suplementów diety marki Solgar były ustalane w wyniku porozumienia ograniczającego konkurencję - poinformował w poniedziałek UOKiK. Dodał, że na spółkę nałożono ponad 1,2 mln zł kary. Grzywnę zapłacą tez członkowie zarządu firmy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

200 tys. zł. kary dla spółki Enrex Energy. Jest decyzja UOKiK

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2021 10:56
Prezes UOKiK nałożył na Enrex Energy 200 tys. zł kary - poinformował w poniedziałek Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Według Urzędu spółka nie zostawiała klientom podpisanych w ich domach umów na sprzedaż prądu lub gazu, co utrudniało im dokładne zapoznanie się z warunkami kontraktu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

UOKiK wszczyna postępowania wobec Glovo i Uber Eats

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2021 10:31
Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Tomasz Chróstny wszczął postępowanie wobec Glovo w sprawie naruszenia zbiorowych interesów konsumentów oraz postępowanie wyjaśniające wobec Uber Eats.
rozwiń zwiń