X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Rada nadzorcza zdecydowała: Iwona Duda pokieruje bankiem PKO BP

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 18:11
Rada nadzorcza PKO BP powołała na funkcję wiceprezesa banku Iwonę Dudę i powierzyła jej kierowanie pracami zarządu z dniem 23 października - poinformował bank.
Iwona Duda
Iwona DudaFoto: PAP/Rafał Guz

1200_Rościszewski_PAP.jpg
Duże zmiany w kierownictwie PKO BP. Odchodzi prezes Jan Emeryk Rościszewski

"Zarząd PKO Banku Polskiego (...) informuje, że rada nadzorcza banku powołała z dniem 23 października 2021 r. Panią Iwonę Dudę na stanowisko wiceprezesa zarządu banku na bieżącą wspólną kadencję, (...) która rozpoczęła się z dniem 3 lipca 2020 r." - czytamy.

Dodano, że pod warunkiem wyrażenia zgody przez Komisję Nadzoru Finansowego oraz z dniem wydania tejże zgody powołała Panią Iwonę Dudę na stanowisko prezesa banku.

"Do czasu wydania zgody Komisji Nadzoru Finansowego Rada Nadzorcza powierzyła Pani Iwonie Dudzie kierowanie pracami Zarządu" - podano w komunikacie.

"Od ponad 20 lat związana z rynkiem finansowym"

Bank poinformował, że Iwona Duda od maja 2020 r. pełniła w zarządzie Alior Banku funkcję wiceprezesa zarządu kierującego pracami zarządu, a od 4 marca br. funkcję prezesa Alior Banku. Od ponad 20 lat związana z rynkiem finansowym. Pełniła funkcję doradcy Prezesa Narodowego Banku Polskiego oraz członka rady nadzorczej Banku Ochrony Środowiska.

Rada nadzorcza powołała ponadto w skład zarządu Wojciecha Iwanickiego na stanowisko wiceprezesa.

Iwanicki od 2017 r. związany z Grupą PZU, gdzie pełnił funkcję Dyrektora Biura Administracji w PZU SA, PZU Życie SA, PZU Centrum Operacji SA, TUW PZUW. Za obszar administracyjno-finansowy odpowiadał również jako Dyrektor w Urzędzie Zamówień Publicznych. W latach 2014-2016 Dyrektor Biura Prezesa Prokuratorii Generalnej Skarbu Państwa. Od 2006 r. do 2010 r. zastępca Dyrektora w Kancelarii Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.

Po południu PKO BP poinformował, że dotychczasowy prezes banku Jan Emeryk Rościszewski zrezygnował z pełnionej funkcji z dniem 22 października 2021 r.

Ponadto rada nadzorcza PKO BP odwołała w czwartek ze składu zarządu banku Rafała Antczaka i Jakuba Papierskiego.

PKO BP jest dostawcą usług finansowych dla wszystkich segmentów klientów, osiągając 18,3 proc. udziałów w rynku oszczędności, 17,6 proc. w rynku kredytów, 19,7 proc. w rynku kredytów hipotecznych oraz 19,2 proc. w rynku funduszy inwestycyjnych osób fizycznych.

Skarb Państwa ma 29,43 proc. akcji PKO BP.


PR24, akg

Zobacz więcej na temat: PKO BP GOSPODARKA bank

Czytaj także

Ugody banków z frankowiczami. Prezes PKO BP: rozwiązanie kosztowne, ale potrzebne wszystkim

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2021 07:27
Dzisiaj dajemy naszym klientom konkretne rozwiązanie, które pozwoli im szybko i definitywnie rozwiązać problem związany z kredytem walutowym - mówi prezes PKO BP Jan Emeryk Rościszewski w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Duże zmiany w kierownictwie PKO BP. Odchodzi prezes Jan Emeryk Rościszewski

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 14:53
Dotychczasowy prezes PKO BP Jan Emeryk Rościszewski zrezygnował z pełnionej funkcji - poinformował bank PKO BP. Dodano, że z zarządu zostali odwołani Rafał Antczak i Jakub Papierski.
rozwiń zwiń