X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

PGNiG w ciągu 10 lat podwoiło możliwość gromadzenia gazu w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 16:35
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo zakończyło budowę klastra B w Kawernowym Podziemnym Magazynie Gazu Kosakowo. Składa się on z pięciu komór magazynowych o łącznej pojemności 154,3 mln m sześc. gazu ziemnego.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Shutterstock

Prezes gazowej firmy Paweł Majewski powiedział, że obok zróżnicowania dostaw błękitnego paliwa, to główny filar budowy bezpieczeństwa gazowego kraju.


Posłuchaj
00:21 11343472_1.mp3 Prezes PGiNG Paweł Majewski o tym, że spółka w ciągu 10 lat podwoiło możliwość gromadzenia gazu w Polsce. (IAR)

PGNiG ma siedem podziemnych magazynów gazu ziemnego. Można w nich przechowywać ponad 3 miliardy 235 milionów metrów sześciennych surowca.

pgnig PAP Andrzej Hrechorowic.jpg
"Wniosek o podwyżkę cen nieunikniony". Prezes PGNiG o cenach gazu

Spółka wyjaśnia, że "podziemne magazyny gazu pełnią istotną rolę jako stabilizatory systemu przesyłowego oraz służą do gromadzenia zapasów paliwa wykorzystanych w okresie zwiększonego zapotrzebowania w sezonie grzewczym".

Obecnie zapełnione są prawie 100 procentach (97%), czyli podobnie jak w poprzednich latach w tym okresie roku.

Operatorem podziemnych magazynów gazu należących do spółki jest Gas Storage Poland z Grupy Kapitałowej PGNiG.

IAR, akg

Czytaj także

Prezes Instytutu Jagiellońskiego: Polsce nie grozi szantaż cenowy Gazpromu

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2021 17:00
Polska dzięki gazoportowi imienia Lecha Kaczyńskiego i Baltic Pipe, będzie mniej zależna od dyktatu cenowego Gazpromu, który obecnie odczuwa Europa. Poszukiwanie nowych kierunków dostaw gazu LNG, planowany pływający gazoport, rozbudowa zbiorników - to wszystko daje nam więcej swobody działania w pozyskiwaniu gazu niż innym krajom UE - powiedział Marcin Roszkowski prezes Instytutu Jagiellońskiego w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wniosek o podwyżkę cen nieunikniony". Prezes PGNiG o cenach gazu

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2021 18:24
Kolejny wniosek o podwyżkę cen gazu w taryfie dla gospodarstw domowych jest nieunikniony - poinformował prezes PGNiG Paweł Majewski. Zapewnił przy tym, że jego spółka zrobi wszystko, by klienci jak najmniej odczuli wzrost cen.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PGNiG stara się powstrzymać wzrost cen gazu. Jacek Sasin: niwelujemy te podwyżki własnymi działaniami

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 12:09
O 941 proc. zdrożał gaz na giełdach europejskich, na których musi się zaopatrywać Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo - mówił w środę w Sejmie wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Dodał, że PGNiG nie podniosło ceny i dziś "niweluje te podwyżki własnymi staraniami".
rozwiń zwiń