X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Szef PAIH: polskie firmy powinny korzystać z zielonej energii

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2021 16:30
Polscy poddostawcy firm lokujących inwestycje w Polsce, coraz silniej zwracających uwagę na ślad węglowy, też powinni korzystać z zielonej energii - powiedział w Chorzowie prezes PAIH Krzysztof Drynda. Jak zaznaczył, pozwoli to utrzymać atrakcyjność inwestycyjną Polski.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: SnvvSnvvSnvv/Shutterstock

Szef Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu uczestniczył w Europejskim Forum Przyszłości - nowej imprezie kongresowej samorządu woj. śląskiego. Podczas sesji poświęconej przyszłości stref ekonomicznych Drynda był pytany, jak wygląda pozyskiwanie nowych inwestycji w obecnej sytuacji pandemicznej.

Prezes PAIH odniósł się przy tym do rekordowych w poprzednim i obecnym roku wyników Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej – 57 nowych projektów w całym 2020 r. i 60 projektów dotąd w 2021 r.

- Rzeczywiście, w 2021 r. widzieliśmy takie chwilowe wstrzymanie oddechu przez inwestorów zagranicznych, ale to było tylko wstrzymanie oddechu i potem zaobserwowaliśmy dosyć duży wzrost. Dzisiaj Polska Agencja Inwestycji i Handlu obsługuje prawie 200 projektów inwestycyjnych i jeżeli one wszystkie zrealizowałyby się w Polsce, możemy mówić o utworzeniu ponad 40 tys. miejsc pracy - podał.

fabryka samochodów 1200.jpg
Polska przyciąga zagraniczny kapitał. Zobacz dane NBP

- Jeżeli spojrzeć na projekty, które już ulokowały się w Polsce, to 2021 r. będzie dla PAIH rokiem rekordowym, jeżeli chodzi o liczbę inwestycji i wolumen, jaki inwestorzy zdecydowali się zainwestować - zasygnalizował Drynda.

Nawiązał do otwartej w środę w Dąbrowie Górniczej na terenie KSSE fabryki separatorów do akumulatorów litowo-jonowych spółki SK Hi-tech Battery Materials Poland z koreańskiej Grupy SK. Przypomniał, że podzielona na cztery etapy inwestycja, w której przyciągnięciu do Polski uczestniczyła PAIH, ma kosztować prawie 7 mld zł i stać się największą tego typu fabryką na świecie.

- Obserwujemy dzisiaj w Polsce olbrzymi boom w sektorze elektromobilności, który jest tym dalszym krokiem po motoryzacji – i to jest kierunek, w którym te inwestycje zmierzają i co jest też powiązane z transformacją energetyczną. Jesteśmy największym producentem baterii elektrycznych w Europie - przypomniał szef PAIH.

PR24, akg

Czytaj także

Minister finansów: Polska na podium w rankingu bezpośrednich inwestycji zagranicznych

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2021 15:47
Podium dla Polski w rankingu fDi Magazine. Nasz kraj znalazł się na trzecim miejscu pod względem liczby i wartości ogłoszonych w lutym bezpośrednich inwestycji zagranicznych - przekazał minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Specjalne Strefy Ekonomiczne przyciągają inwestorów. 59 nowych przedsięwzięć w strefie katowickiej

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2021 13:36
59 nowych projektów inwestycyjnych o łącznej wartości ponad 2,3 mld zł pozyskała w trzech kwartałach 2021 r. Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna (KSSE).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska przyciąga zagraniczny kapitał. Zobacz dane NBP

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2021 15:20
W 2020 roku napływ kapitału netto z tytułu zagranicznych inwestycji bezpośrednich wyniósł 53,9 mld zł. Z kolei odpływ kapitału z Polski z tytułu polskich inwestycji bezpośrednich za granicą wyniósł 5,1 mld zł - poinformował NBP.
rozwiń zwiń