X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Wiceminister rodziny: chcemy rozszerzyć program Senior+ o nowe instytucje i grupy społeczne

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2021 17:30
- Chcemy rozszerzyć program Senior+ lub stworzyć nowy, aby zacząć tworzyć centra integracji międzypokoleniowej, co będzie miało duży walor wychowawczy, dla osób starszych i małych dzieci, w wieku przedszkolnym - powiedział Stanisław Szwed wiceminister rodziny i polityki społecznej w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie1 Polskiego Radia.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/Gravicapa

Wiceminister rozwoju złożył życzenia słuchaczom z okazji "Międzynarodowego Dnia Seniora". Przypomniał, że od roku 2015 do teraz powstało ponad tysiąc dziennych domów seniorów i klubów seniorów, czyli 9 razy więcej niż ich było.

Stanisław Szwed podkreślił, że na program Senior+ tylko w tym roku wydano z budżetu 60 mln złotych, co dało 112 nowych takich placówek. Choć te pieniądze były także przeznaczone na pomoc dla już istniejących placówek dla seniorów. Resort rodziny chce poszerzyć ten program o współpracę nie tylko z samorządami (JST), lecz także z różnego typu organizacjami społecznymi, które mają na celu integrowanie Polaków, nie tylko na poziomie lokalnym. 

Wiceminister Stanisław Szwed pytany o tegoroczną wypłatę 13 i 14 emerytury przypomniał, że pierwszą już przelano a ta druga będzie na kontach bankowych już w listopadzie. A przyszłoroczna waloryzacja świadczeń emerytalnych będzie zależeć od przyjętego budżetu na rok 2022, choć jako podstawę waloryzacji zakłada się na razie inflację na poziomie 4,8 %.

Gość audycji, którą prowadziła Justyna Golonko przypomniał  także plany rezygnacji z podatków PIT od emerytur zapisane w Polskim Ładzie. Wiele zależy od tempa parlamentarnych prac legislacyjnych, ale jest duża szansa, że te ulgi fiskalne będą obowiązywać już w 2022 roku.


Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.


Posłuchaj
05:17 Stanisław Szwed wiceminister rodziny mówi o programie Senior+ ( "Ekspres Gospodarczy" Justyna Golonko Pr1) Stanisław Szwed wiceminister rodziny mówi o programie Senior+ ( "Ekspres Gospodarczy" Justyna Golonko Pr1)

 

PR1/PR24/Justyna Golonko/sw


Czytaj także

Eksperci: emerytury stażowe należałoby pokazać na szerszym tle całego systemu i wysokości świadczeń w przyszłości

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2021 10:00
Emerytury stażowe być może byłyby dobrym rozwiązaniem, gdyby zostały wpisane spójnie w cały system emerytalny. Dziś stanowi on kolejną łatkę jeszcze obniżając średni wiek przechodzenia na emeryturę - mówił w audycji "Rządy Pieniądza" Adam Ruciński z firmy doradczej BTFG. Również dr Jakub Sawulski z Polskiego Instytutu Ekonomicznego (PIE) stwierdził, że rozwiązanie jest warte przemyślenia, ale podnosił fakt krótkiego stażu pracy, szczególnie w wypadku kobiet, które w efekcie mogą mieć bardzo niskie emerytury.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Emerytury 2021: 14. świadczenie bez składania wniosku, z mniejszym podatkiem, a także korzystnym przeliczeniem

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2021 14:11
Zapowiada się dobry rok dla emerytów - nie tylko dostaną 14. świadczenie i to bez składania wniosku, ale też zapłacą od niego mniejszy podatek, i w dodatku za sprawą waloryzacji kwartalnej, a nie rocznej, ich przeliczenie w czerwcu będzie korzystniejsze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

ZUS ostrzega seniorów przed oszustami. Oferują pomoc w wypełnieniu wniosku o 14. emeryturę

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2021 11:29
Zakład Ubezpieczeń Społecznych przestrzega przed oszustami, którzy podszywają się pod pracowników ZUS i oferują pomoc przy wypełnieniu wniosku o czternastą emeryturę. Zakłada przypomina, że tzw. czternastka wypłacana jest z urzędu i nie trzeba w tej sprawie składać żadnych wniosków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes ZUS: obecny system emerytalny premiuje długie płacenie składek, ale trzeba o tym edukować

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2021 10:00
Z okazji obchodzonego 1 października Międzynarodowego Dnia Seniora mamy dla naszych emerytów dobre wiadomości. Dodatkowe świadczenia, a już dłuższa niedługo praca bez podatku, to niebagatelna finansowa pomoc. Ale to też przekaz do osób młodszych, że trzeba systematycznie odprowadzać składki, znacznie wcześniej niż po przekroczeniu 40 roku życia – mówiła w audycji "Rządy Pieniądza" prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych prof. Gertruda Uścińska.  
rozwiń zwiń