X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Rośnie liczba pojazdów zarejestrowanych w systemie e-TOLL. Resort finansów podał dane

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2021 14:55
W systemie e-TOLL do czwartku zarejestrowano ponad 129 tys. kont, a liczba zarejestrowanych pojazdów wynosi ponad 266 tys. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/ingehogenbijl

W piątek podczas posiedzenia sejmowej podkomisji stałej do spraw transportu drogowego, drogownictwa, bezpieczeństwa ruchu drogowego i poczty została przedstawiona informacja Ministra Finansów na temat wdrożenia i dotychczasowego funkcjonowania nowego systemu poboru opłat e-TOLL.

czechy autostrada 1200.jpg
Od lipca e-TOLL zamiast viaTOLL!

Jak wynika z danych zaprezentowanych przez MF posłom, do czwartku, tj. do 16 września, liczba pobranych aplikacji wyniosła 156 tys., a liczba zarejestrowanych kont w systemie e-TOLL sięgnęła ponad 129 tys. W systemie zarejestrowano ponad 266 tys. pojazdów, z czego 223 tys. to pojazdy ciężkie a ponad 43 tys. – pojazdy osobowe. W systemie e-TOLL zarejestrowane przejazdy przejechały 15,6 mln kilometrów.

Zgodnie z planami MF, dotychczasowy system poboru opłat, czyli viaTOLL będzie działał wyłącznie do 30 września. Po tej dacie jedynym systemem poboru będzie e-TOLL, który działa od czerwca tego roku.

W okresie przejściowym, a więc do 30 września, stosowane są obniżone stawki za przejazdy po drogach płatnych. Obniżka wynosi 25 proc. i obowiązuje dla wszystkich pojazdów ciężkich na drogach płatnych oraz dla samochodów osobowych na odcinkach autostrad A2 (Konin - Stryków) oraz A4 (Wrocław - Sośnica).

Resort poinformował także, że w ramach uproszczonej procedury rejestracji w systemie utworzono już 10,9 tys. kont. Taka procedura jest dostępna dla osób fizycznych oraz dla jednoosobowych działalności gospodarczych, logujących się do systemu Profilem Zaufanym poprzez e-PUAP, mObywatel lub bankowość elektroniczną.

PR24, akg

Czytaj także

e-TOLL coraz bliżej. Znamy szczegóły nowego systemu opłat drogowych

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2021 17:08
Ministerstwo Finansów przedstawiło najnowsze informacje i kolejne funkcje systemu e-TOLL, który zastąpi dotychczas działający system ViaToll. Wiadomo też, kiedy nastąpi debiut nowego systemu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od lipca e-TOLL zamiast viaTOLL!

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2021 05:00
Nadchodzą zmiany! 1 lipca odchodzący system viaTOLL zastąpi jego nowy brat - e-TOLL. Czy kierowcy są na to gotowi? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

System e-TOLL. Jest propozycja ulgi podatkowej dla przewoźników

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2021 13:40
Resort finansów zaproponował przewoźnikom ulgę podatkową dotyczącą zakupu urządzeń lokalizacyjnych wykorzystywanych w nowym systemie poboru opłat drogowych e-TOLL - poinformowało ministerstwo.
rozwiń zwiń