X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Rolniczy handel detaliczny, inwestycje w przetwórstwo. Zmiana terminu naboru wniosków

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2021 14:00
Nabór wniosków dla zakładów przetwórstwa rolno-spożywczego został przesunięty z września na październik br., a dla rolników zainteresowanych rolniczym handlem detalicznym (RHD) - z października na listopad 2021 r. - informuje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Shutterstock.com/gpointstudio

Agencja wyjaśnia, że w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi procedowana jest zmiana rozporządzenia dot. "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Większy limit wsparcia

Zmiany dotyczą przede wszystkim: zwiększenia limitu pomocy dla rolników prowadzących działalność w zakresie rolniczego handlu detalicznego (RHD) ze 100 tys. zł do 200 tys. zł oraz objęcia wsparciem nowej grupy beneficjentów - dużych firm wytwarzających pasze na bazie surowców niemodyfikowanych genetycznie (bez GMO) oraz przedsiębiorców przetwarzających i handlujących ziołami.

krowy obora rolnik 1200.jpg
Inwestycje w modernizację gospodarstwa. ARiMR przedłuża nabór dla rolników

ARiMR zaznacza, że w planowanych naborach wnioski o pomoc będą mogli składać wyłącznie przedsiębiorcy (firmy) prowadzący działalność w zakresie wytwarzania pasz na bazie surowców niemodyfikowanych genetycznie (bez GMO) oraz przedsiębiorcy (firmy) prowadzący działalność w zakresie przetwarzania i sprzedaży hurtowej ziół.

Zmiany w Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich

Przeprowadzenie tych naborów będzie możliwe dzięki zaakceptowaniu przez Komisję Europejską zmian w Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Najważniejsze z nich to wydłużenie terminu realizacji tego programu o kolejne dwa lata, zwiększenie budżetu o 4,5 mld euro, a także wprowadzenie dwóch zupełnie nowych instrumentów finansowych - "Zarządzanie ryzykiem" oraz "Zarządzanie zasobami wodnymi na gruntach rolnych" - poinformowano.

PR24, akg

Czytaj także

ARiMR: wnioski o odszkodowanie z powodu ASF i klęsk żywiołowych można składać do końca roku

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2021 07:00
 - W przypadku ASF przy ocenie strat hodowlanych bazujemy na protokole lekarza weterynarii oraz rejestrze zwierząt gospodarskich. Na ich podstawie określona jest wysokość wsparcia z ARiMR - mówiła Halina Szymańska prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w audycji "Po pierwsze ekonomia" w Programie 1 Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

ARiMR przedłuża termin składania wniosków na modernizację gospodarstw

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2021 08:00
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wydłużyła do 20 września termin składania wniosków na modernizację gospodarstw. Złożono już ponad 4 tys wniosków na sumę 766 mln złotych. - Rolnicy prosili o przedłużenie naboru, bo musieli zakończyć swoje prace polowe - powiedziała Halina Szymańska prezes Agencji Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Inwestycje w modernizację gospodarstwa. ARiMR przedłuża nabór dla rolników

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2021 11:18
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przedłużyła nabór wniosków o przyznanie pomocy na inwestycje w modernizację gospodarstw rolnych. Dokumenty można składać do 20 września.
rozwiń zwiń

Czytaj także

ARiMR wprowadza nową aplikację dla rolników. Ma usprawnić komunikację z Agencją

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2021 09:09
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wprowadziła nową aplikację, za pośrednictwem której rolnicy mogą składać wnioski o płatność z PROW 2014-20. 
rozwiń zwiń