"Pokazać potencjał gospodarczy naszego kraju". Zobacz, co Polska zaprezentuje na Expo w Dubaju

2021-09-14, 14:50

"Pokazać potencjał gospodarczy naszego kraju". Zobacz, co Polska zaprezentuje na Expo w Dubaju
Dubaj. Zdjęcie ilustracyjne. . Foto: Paule_Knete/pixabay

W programie gospodarczym towarzyszącym obecności Polski na wystawie Expo weźmie udział blisko 2,5 tys. naszych firm - przekazał prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu Krzysztof Drynda. 

- Dla polskich przedsiębiorców przygotowaliśmy program wsparcia, który dedykowany jest nie tylko tym największym, ale także małym i średnim firmom - powiedział prezes PAIH.

Według Dryndy ważne jest, by podczas wystawy "pokazać potencjał gospodarczy naszego kraju" partnerom z pozaunijnych rynków, w tym krajów afrykańskich. Drynda zachęcił przedsiębiorców do udziału m.in. w dwóch forach gospodarczych, seminariach biznesowych w Pawilonie Polski oraz webinariach eksperckich.

Posłuchaj

Wiceminister rozwoju i technologii Grzegorz Piechowiak o udziale Polski na Expo w Dubaju. (IAR) 0:26
+
Dodaj do playlisty

 

Jak przekazała PAIH, wśród najważniejszych wydarzeń podczas Expo planowane są: Dzień Polski (7 grudnia 2021 r.), Polsko-Arabskie Forum Gospodarcze (6.12.2021 r.) oraz Polsko-Afrykańskie Forum Gospodarcze (23.02.2022 r.). - Przez kolejne sześć miesięcy na Expo odbędzie się ok. 1 tys. różnego rodzaju wydarzeń organizowanych przez nasz kraj - podkreślono.

Według wiceministra rozwoju i technologii Grzegorza Piechowiaka Expo w Dubaju może stać się "jednym z motorów naszego rozwoju". - Umocni naszą gospodarkę jako czołową gospodarkę Starego Kontynentu, która cały czas pozostaje niezwykle atrakcyjnym i przyjaznym miejscem do inwestowania - ocenił.

Powiązany Artykuł

panorama Dubaju 1200.jpg
Polska na Wystawie Światowej Expo 2020 w Dubaju. Pawilon Polski zaprezentuje nasz potencjał

Dodał, że udział Polski w Wystawie Światowej będzie z jednej strony manifestem gospodarczym po pandemii, a z drugiej okazją do nawiązania ważnych kontaktów biznesowych na Bliskim Wschodzie, a sama wystawa - bramą do rynków afrykańskich.


Posłuchaj

Prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu Krzysztof Drynda o udziale Polski na Expo w Dubaju. (IAR) 0:19
+
Dodaj do playlisty

 

Agencja – we współpracy z wieloma instytucjami – przygotowała program gospodarczy dla przedsiębiorców - złożony "z narzędzi wsparcia, skierowanych do polskich firm, które chcą się rozwijać, korzystając z udziału Polski w Expo". Jednym z nich jest Program Partnerski. Jak wyjaśniono we wtorkowej informacji prasowej PAIH, "daje przedsiębiorcom możliwość promocji oraz wzmocnienia planów ekspansji zagranicznej".

Inna inicjatywa w ramach programu gospodarczego ma umożliwić uzyskanie środków w ramach koordynowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości programu Go to Brand. - Przedsiębiorcy otrzymują wsparcie finansowe na promocję marek produktowych, między innymi podczas Expo 2020 - wyjaśniono.

PAIH planuje też seminaria biznesowe w Pawilonie Polski, podczas których zagranicznym inwestorom zostaną zaprezentowane polskie usługi i technologie. Z kolei webinaria eksperckie mają poszerzyć wiedzę przedsiębiorców na temat warunków ekspansji zagranicznej na rynki krajów Zatoki Perskiej i Afryki.

Drynda zwrócił uwagę, że Bliski Wschód jest dziś światowym centrum wymiany handlowej. - Dzięki Expo polskim firmom będzie łatwiej pojawić się na nowych dla siebie rynkach - ocenił.

PAIH przekazała, że miejscem prezentacji potencjału naszej gospodarki będzie m.in. Pawilon Polski o powierzchni ponad 2 tys. m kw. W jednej z części Pawilonu, zaprojektowanej z myślą o spotkaniach biznesowych – mają m.in. odbywać się spotkania polskich i zagranicznych przedsiębiorców. W ramach ekspozycji multimedialnej w strefie "Poland. Spirit of ingenuity" zaprezentowanych zostanie ok. 200 firm reprezentujących sektory z największym potencjałem eksportowym na rynki Bliskiego Wschodu.

Obecnie w Pawilonie Polskim trwają ostatnie prace wykończeniowe. Expo 2020 w Dubaju potrwa od 1 października 2021 r. do 31 marca 2022 r.

IAR/PAP, PR24, akg

Polecane

Wróć do strony głównej