X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Rakiety suborbitalne polecą z Polski? Prezes PAK: będą mogły przekraczać granicę kosmosu

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2021 15:00
- Trwają prace nad Krajowym Programem Kosmicznym w tym nad możliwością wystrzeliwania rakiet suborbitalnych z terenu Polski - poinformował w Karpaczu prezes Polskiej Agencji Kosmicznej. Podczas Forum Ekonomicznego profesor Grzegorz Wrochna mówił, że liczy na to, że program zacznie działać od przyszłego roku.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Shutterstock/Zakharchuk

Aktualnie Ministerstwo Pracy, Rozwoju i Technologii pracuje nad uruchomieniem kolejnego programu konsultacji społecznych w związku z programem. Wiadomo jednak, że Krajowy Program Kosmiczny będzie się skupiał na czterech obszarach.


Posłuchaj
00:26 11284103_2.mp3 Prezes Polskiej Agencji Kosmicznej Grzegorz Wrochna o Krajowym Programie Kosmicznym. (IAR)

 

astronauta kosmos 1200 free
Polka wzięła udział w symulacji misji kosmicznej

Jednym z elementów programu jest umożliwienie wystrzeliwania z terytorium Polski rakiet suborbitalnych. W tym momencie rakiety z Polski mogą wzlatywać na 10 kilometrów, po planowanych zmianach będą mogły przekraczać granicę kosmosu na wysokości 100 kilometrów.

Posłuchaj
00:29 11284103_1.mp3 Trwają prace nad Krajowym Programem Kosmicznym. Mówi prezes Polskiej Agencji Kosmicznej Grzegorz Wrochna. (IAR)

 

W tym momencie nad odpowiednimi zmianami w prawie, kwestiami logistyki a także bezpieczeństwa wspólnie pracuje Polska Agencja Kosmiczna, Instytut Lotnictwa, a także eksperci z Akademii Leona Koźmińskiego. "Chodzi o biznes" - stwierdził prezes Agencji.

Wyraził też nadzieję, że rząd przyjmie program do końca roku, a sam Krajowy Program Kosmiczny zacznie działać od przyszłego roku.

IAR, PR24, akg

Czytaj także

Polskie obserwatorium astronomiczne może stać się głównym ośrodkiem w UE

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2021 09:55
W Białkowie, niewielkiej wsi koło Wrocławia, powstanie obserwatorium astronomiczne badające Słońce na falach radiowych. To wyjątkowe przedsięwzięcie. Obserwatorium może stać się głównym ośrodkiem monitorującym aktywność naszej gwiazdy na falach radiowych dla całej Unii Europejskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polka wzięła udział w symulacji misji kosmicznej

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2021 13:45
Młoda Polka, Agnieszka Elwertowska wzięła udział w symulacji misji kosmicznej i została tym samym jedyną przedstawicielką naszego kraju z takim doświadczeniem. Operacja CHILL-ICE odbyła się na Islandii w ramach programu Euro Moon Mars ESTEC. Astronauci w izolacji testowali sprzęt oraz kombinezony kosmiczne w jednym z tuneli lawowych. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Współczesna geodezja wykorzystuje satelitarne systemy nawigacyjne

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2021 19:30
- Współczesna geodezja wykorzystuje globalne i lokalne system satelitarne, ale również pojedyncze satelity - mówi mgr inż. Radosław Zajdel. Opowiada o tym, jak współczesna nauka wykorzystuje te systemy nawigacyjne, a także jak działa i do czego służy opracowany przez niego serwis govus.pl.
rozwiń zwiń