X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Nowy rozkład jazdy pociągów. Zobacz, co się zmieniło

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2021 07:30
Od niedzieli 29 sierpnia zmienił się rozkład jazdy PKP. To czwarta taka korekta, z pięciu zapowiedzianych na ten rok. Będzie obowiązywała do 6 listopada br.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Shutterstock.com/Marcin Kadziolka

29 sierpnia pociągi pojadą po dwóch torach już na całej trasie między Radomiem a Warszawą. Zwiększy się przepustowość trasy i możliwe będzie uruchamianie większej liczby połączeń dalekobieżnych najkrótszą trasą przez Radom, np. pociąg z Krakowa do Olsztyna pojedzie ok. 30 min. krócej. W Radomiu będą dwa nowe przystanki, które ułatwią komunikację: Radom Gołębiów (pod wiaduktem na ul. Kozienickiej) oraz Radom Północny.

Od 1 września br. po dwunastoletniej przerwie mieszkańcy Podkarpacia pojadą pociągiem na trasie z Mielca do Dębicy. Dostęp do kolei zapewnią nowe perony na przystankach: Wojsław, Rzochów, Rzemień, Tuszyma, Dąbie koło Dębicy, Pustków, Pustynia i stacjach: Mielec, Kochanówka Pustków. Przejazd na trasie z Mielca do Dębicy skróci się o godzinę do około 35 min.

kolej pendolino pociąg pkp 1200.jpg
Od 29 sierpnia korekta rozkładu jazdy pociągów. Sprawdź, co się zmieni

PKP PLK podały, że po wakacjach, przy mniejszym ruchu turystycznym, kontynuowana będzie modernizacja kolejowej "zakopianki”. Za pociągi dalekobieżne na trasie Kraków – Zakopane i regionalne na trasie Sucha Beskidzka – Zakopane, wprowadzona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa.

Zmiany w organizacji ruchu wymusza przebudowa stacji Warszawa Zachodnia. PLK z przewoźnikami regionalnymi i dalekobieżnymi ustaliły optymalny rozkład jazdy z wykorzystaniem stacji Warszawa Śródmieście i Warszawa Gdańska.

Szczegółowe informacje dotyczące nowego rozkładu jazdy pociągów są dostępne na www.portalpasazera.pl, stronach przewoźników, a także na stacjach i przystankach w formie plakatów.

PR24, akg

Czytaj także

Eksperci: połączenia kolejowe to szansa na rozwój regionów, tańszy transport I większą mobilność obywateli

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2021 12:01
Rozwój połączeń kolejowych odciąży transport drogowy, pozytywnie wpłynie nie tylko na przewóz towarów, ale z pewnością zwiększy też mobilność obywateli, mówili goście "Rządów Pieniądza": Marek Kowalski, przewodniczący Federacji Przedsiębiorców Polskich i Maciej Wośko, redaktor naczelny "Gazety Bankowej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolej wraca do gry - rośnie liczba pasażerów i ilość przewożonych towarów

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2021 13:29
W czerwcu koleją podróżowało ponad 21 mln pasażerów, czyli ponad 45 proc. więcej niż przed rokiem, przewieziono 19,8 mln ton towarów, co oznacza wzrost o 13,5 proc. w porównaniu z poprzednim rokiem - podał UTK w informacji dot. wyników przewozowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Odzyskał walory estetyczne i stał się obiektem nowoczesnym". Dworzec w Tczewie otwarty po modernizacji

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2021 16:16
Komfortowy, bezpieczny i bardziej dostępny dla podróżnych - jest po przebudowie dworzec w Tczewie. Łączny koszt inwestycji wyniósł blisko 17,9 mln złotych.
rozwiń zwiń