X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

"Wiele osób nie wyobraża sobie już powrotu do biura pięć dni w tygodniu". Zobacz wyniki najnowszego badania

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2021 15:50
45 proc. firm deklaruje, że docelowo wdroży hybrydowy model pracy, 25 proc. stawia na pracę w biurze, a kolejne 30 proc. nie podjęło jeszcze decyzji w tej sprawie - wynika z badania wśród najemców budynków biurowych zarządzanych przez Cushman & Wakefield.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Girts Ragelis/shutterstock

W badaniu 45 proc. firm wskazało, że docelowo wdroży hybrydowy model pracy, który zakłada łączenie pracy z biura z pracą z domu. Najczęściej stosowane rozwiązania to trzy dni pracy zdalnej w tygodniu (38 proc. wskazań) oraz pełna elastyczność (27 proc.).

- Wiele osób nie wyobraża sobie już powrotu do biura pięć dni w tygodniu. Dwa-trzy dni pracy z biura są optymalne, ponieważ pozwalają wszystkim pracownikom przynajmniej raz w tygodniu spotkać się z członkami swoich zespołów. Pozostały czas można spokojnie wykorzystać, by nadgonić pracę w skupieniu czy odbyć spotkania wirtualne - skomentowała Dominika Kowalska z Cushman & Wakefield.

praca zdalna kobieta shutter 1200 Vadym Pastukh.jpg
Hybrydowy model pracy tym wiodącym? Goldman Sachs nie ma wątpliwości

25 proc. ankietowanych stawia na pracę stacjonarną, z czego 63 proc. dopuszcza pracę zdalną wyłącznie w wyjątkowych sytuacjach. Ponad 30 proc. wszystkich ankietowanych nie podjęło jeszcze decyzji, w jakim modelu ich pracownicy wrócą do biura, co - jak podkreślono - przekłada się na brak konkretnych działań w kontekście dalszego wykorzystania przestrzeni biurowej.

Według prognoz Cushman & Wakefield całkowita rezygnacja z biura będzie cieszyć się znikomym zainteresowaniem. Jak zaznacza firma, potwierdzają to wyniki ankiety, w której wyłącznie zdalny tryb pracy nie został wskazany przez żadnego respondenta.

PR24, akg

Czytaj także

Syndrom wypalenia rodzicielskiego. Na czym polega i jak sobie z nim radzić?

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2021 16:50
Od ponad roku mieszkania pełnią funkcję miejsca pracy, wypoczynku, nauki i wychowywania dzieci. W natłoku obowiązków wielu rodzicom zdarza się zatracić zdrowy balans. U części z nich pojawia się tzw. wypalenie rodzicielskie. Na czym polega syndrom i jak sobie z nim radzić?  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie firmy nie zamierzają kontynuować modelu pracy zdalnej

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2021 09:52
Polskie firmy nie zamierzają kontynuować modelu pracy zdalnej; deklarują, że 88 proc. pracowników wróci do pracy stacjonarnej, a 9 proc. otrzyma propozycję pracy w modelu hybrydowym - wynika z raportu ManpowerGroup. Firmy tłumaczą to obawami o samopoczucie pracowników i jakość współpracy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakie rozwiązania prorodzinne oferują firmy?

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2021 15:00
W wielu miejscach na świecie ludzie uznają sukces w odniesieniu do kwestii zawodu bądź zarobku, co sprawia, że zaczyna brakować czasu dla rodziny. Kultura ta jest widoczna także w Polsce, gdzie można dostrzec trudności z utrzymaniem równowagi między pracą, a życiem prywatnym. Jak się jednak okazuje, niektóre firmy dostrzegają ten problem coraz częściej i starają się jemu zaradzić. O tym, w jaki sposób to robią w "Strefie Rodzica" opowiedział Adam Zych, prezes Fundacji Projekt PL, która opublikowała raport : "Rozwiązania prorodzinne w przedsiębiorstwach prywatnych w Polsce".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hybrydowy model pracy tym wiodącym? Goldman Sachs nie ma wątpliwości

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2021 16:15
Hybrydowy model pracy stanie się nową normą dla ok. połowy pracowników i wywrze znaczący wpływ na to, jak funkcjonują firmy. Pandemia koronawirusa przełoży się na trwały wzrost w produktywności - ocenili analizie ekonomiści Goldman Sachs.
rozwiń zwiń