X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

"Nowoczesna energetyka jest warunkiem konkurencyjności polskiej gospodarki". PKN Orlen zawarł ważne porozumienie

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2021 14:40
PKN Orlen podpisał porozumienie ze spółką GE Renewable Energy w zakresie inwestycji w morską energetykę wiatrową. Obecny na uroczystości wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin powiedział, że strategiczne partnerstwo obu firm pozwoli nie tylko na rozwój nowoczesnych technologii energetycznych, ale przyczyni się też do powstania nowych, atrakcyjnych miejsc pracy.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Vladimka production

Wicepremier Jacek Sasin podkreślił, że inwestycja w morską energetykę wiatrową to element procesu transformacji, która jest wielką szansą dla Polski.

Posłuchaj
00:15 11260831_1.mp3 PKN Orlen podpisał porozumienie z GE w zakresie morskiej energetyki wiatrowej. Mówi wicepremier, minister aktywów państwowych, Jacek Sasin. (IAR)

Jak mówił, będzie to proces, który spowoduje, że Polska stanie się krajem silniejszym, bardziej bezpiecznym pod względem energetyki i dającym szansę Polakom na dostęp do tanich, zdrowych dla człowieka i środowiska form wytwarzania energii.

wiatrak fermy wiatrowe shutterstock 1200.jpg
Farmy wiatrowe na Bałtyku. PKN Orlen rusza z badaniami dna morza

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek zaznaczył, że nowoczesna energetyka jest warunkiem konkurencyjności polskiej gospodarki, a podpisane dziś porozumienie ma temu służyć.

- To ma być praca w zakresie technologii, zastosowania tej technologii, zastosowania szerzej tej technologii i w tym kierunku Polski Koncern Naftowy będzie zmierzał. Budujemy lepszą przyszłość w nowej nisko i zero emisyjnej energetyce - powiedział Daniel Obajtek.

Posłuchaj
00:21 11260831_2.mp3 Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek mówi, że nowoczesna energetyka jest warunkiem konkurencyjności polskiej gospodarki. (IAR)

PKN Orlen otrzymał koncesję na budowę farmy wiatrowej o mocy 1 200 megawatów, ale będzie starał się o uzyskanie kolejnych koncesji, by rozwijać sektor morskiej energetyki wiatrowej.

W zbliżającym się postępowaniu do rozdysponowania będzie 11 lokalizacji dla farm wiatrowych wskazanych w planie zagospodarowania polskich obszarów morskich.

IAR, PR24, akg

Czytaj także

Orlen podpisał umowę na budowę instalacji Olefin III. "Największa inwestycja petrochemiczna w Europie"

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2021 17:26
PKN Orlen podpisał ze spółkami Hyundai Engineering z siedzibą w Seulu oraz z Técnicas Reunidas z siedzibą w Madrycie umowę na budowę kompleksu instalacji Olefin III w swym głównym zakładzie produkcyjnym w Płocku. Wartość inwestycji szacowana jest na 13,5 mld zł - podał koncern.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Farmy wiatrowe na Bałtyku. PKN Orlen rusza z badaniami dna morza

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2021 12:00
Na obszarze planowanej farmy wiatrowej Baltic Power i trasie jej przyłączy 12 specjalistycznych jednostek rozpoczyna główny etap badań geotechnicznych dna Morza Bałtyckiego. Ich wyniki pozwolą opracować plan posadowienia fundamentów turbin i stacji elektroenergetycznych oraz poprowadzenia łączy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PKN Orlen chce zająć się recylingiem tworzyw sztucznych. To jeden z celów neutralności klimatycznej do 2050 r.

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2021 16:00
PKN Orlen analizuje możliwość wykorzystania innowacyjnej technologii Hydro-PRTSM przy wdrażaniu projektów recyklingu chemicznego tworzyw sztucznych. Koncern podpisał w tej sprawie list intencyjny oraz umowę na realizację studium wykonalności ze spółką KBR.
rozwiń zwiń