X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

"Najlepsze wyniki od 10 lat". Wzrost głównych wskaźników produkcyjnych KGHM

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2021 18:40
Mimo pandemii, Grupa KGHM zanotowała najlepsze wyniki od dekady; wynik netto na poziomie 3 723 mln zł był ponad pięciokrotnie wyższy od zanotowanego w pierwszym półroczu 2020 r. - poinformował koncern.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: kghm.pl

- Pierwsze półrocze zamykamy z dwukrotnie wyższą EBITDA oraz znacznym wzrostem przychodów tj. o ponad 3,5 mld zł – powiedział prezes KGHM Polska Miedź Marcin Chludziński.

Dodał, że większy wolumen miedzi płatnej osiągnięto, dbając jednocześnie o bezpieczeństwo pracowników i odpowiedzialną produkcję. Potwierdzają to wysokie wskaźniki bezpieczeństwa oraz uzyskany przez nasze huty międzynarodowy certyfikat Copper Mark.

Jak podał koncern, produkcja miedzi płatnej w Grupie Kapitałowej KGHM była o 8,6 proc. wyższa niż w analogicznym okresie 2020 r. i wynosiła 381 tys. ton. Z kolei produkcja miedzi płatnej w KGHM Polska Miedź S.A. wzrosła o 4,4 proc. w stosunku do analogicznego okresu w 2020 roku i wyniosła 293 tys. ton.

forum kghm 1200.png
Rekordowe wyniki KGHM za I kwartał 2021. Będzie dywidenda dla akcjonariuszy

Grupa odnotowała dwukrotny wzrost EBITDA skorygowanej w relacji do I półrocza 2020 r.(+2 662 mln zł). Wskazano, że w KGHM Polska Miedź wzrost o 1 226 mln zł wynikał ze wzrostu cen miedzi, natomiast w Sierra Gorda (+1050 mln zł) na poprawę wpłynęły przede wszystkim wyższe przychody ze sprzedaży miedzi związane ze wzrostem notowań oraz wyższym wolumenem sprzedaży. W KGHM INTERNATIONAL (+371 mln zł) dodatkowo zaprocentował spadek kosztów podstawowej działalności operacyjnej z wyłączeniem amortyzacji.

Poprawa w zakresie EBITDA oraz odwrócenie utraty wartości pożyczek umożliwiły realizację wyniku netto na poziomie 3 723 mln zł, tj. o 3 024 mln zł (ponad pięciokrotnie) wyższym od zanotowanego w pierwszym półroczu 2020 r.

PR24, akg

Czytaj także

Rekordowe wyniki KGHM za I kwartał 2021. Będzie dywidenda dla akcjonariuszy

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2021 14:43
W I kwartale tego roku KGHM Polska Miedź zanotował najwyższe od 2012 roku poziomy zysku operacyjnego Grupy i spółki. Zysk netto Grupy wyniósł 1.365 mln zł i był o 98 proc. wyższy niż rok temu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Gigantyczne odbicie". Świetne wyniki państwowych spółek w tym roku

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2021 13:17
Państwowe spółki szybko zabrały się do odrabiania strat, spowodowanych pandemią koronawirusa. Jak wyliczył serwis money.pl, 15 największych firm kontrolowanych przez Skarb Państwa w pierwszym kwartale tego roku zarobiło ponad 9,5 miliarda złotych i tym samym wypracowało aż 85 procent zysków z całego 2020 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

KGHM ma pomysł na zagospodarowanie nadwyżki prądu z energii słonecznej

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 13:45
Farmy energii stają się coraz popularniejszym sposobem wytwarzania prądu z odnawialnych źródeł. Wielu właścicieli paneli słonecznych zastanawia się, jak spożytkować otrzymywaną nadwyżkę energii. Sposób na jej zagospodarowanie oferuje KGHM. Spółka skupuje prąd bezpośrednio od osób indywidualnych i gmin. Na czym polega projekt? 
rozwiń zwiń