X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Będzie łatwiej działać grupom producentów rolnych. Nowelizacja ustawy z podpisem prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2021 16:55
Znowelizowana ustawa o grupach producentów rolnych i ich związkach, podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę, doprecyzowuje obowiązujące dotąd przepisy dotyczące tworzenia i działania takich grup.
Prezydent RP Andrzej Duda.
Prezydent RP Andrzej Duda.Foto: Jakub Szymczuk/KPRP/Twitter/@prezydentpl

Ustawa zmniejsza m.in. "obowiązkowy poziom wielkości wyprodukowanych przez członka grupy producentów rolnych produktów lub grupy produktów, ze względu na które grupa została utworzona, jaka musi zostać sprzedana do grupy, z co najmniej 80 proc. do co najmniej 70 proc., przy jednoczesnym objęciu tym obowiązkiem co najmniej 90 proc. producentów zrzeszonych w grupie (zamiast 100 proc. które obowiązują obecnie)".

Ponadto, wprowadza 90-dniowy termin na wydanie przez dyrektora Oddziału Regionalnego ARiMR decyzji o uznaniu grupy oraz zatwierdzeniu planu biznesowego i dokonania wpisu grupy do rejestru grup, co wynika z konieczności sprawdzenia przez ARiMR wymogów kwalifikowalności, weryfikacji i zatwierdzenia planu biznesowego oraz przeprowadzenia kontroli na miejscu przed uznaniem.

warzywa 1200.jpg
Minister rolnictwa: chcemy, by konsumenci mogli kupować jak najwięcej towarów bezpośrednio u rolników

Przewiduje również wydłużenie terminu na złożenie przez grupę producentów rolnych wniosku o zatwierdzenie zmian w planie biznesowym w terminie nie późniejszym niż 60 dni przed zakończeniem danego roku działalności grupy.

Nowe przepisy przyznają prezesowi ARiMR kompetencje do stwierdzania nieważności decyzji w sprawie spełniania przez grupy producentów rolnych warunków określonych w ustawie z 15 września 2000 r., wydanych przed dniem wejścia w życie ustawy z 11 września 2015 r. Celem tej zmiany jest dostosowanie obowiązujących regulacji do aktualnego stanu prawnego dotyczącego uznawania oraz sprawowania nadzoru nad grupami producentów rolnych oraz obowiązujących przepisów Kodeksu postępowania administracyjnego w zakresie właściwości organów w postępowaniu nieważnościowym.

PR24, akg

Czytaj także

Minister rolnictwa: chcemy, by konsumenci mogli kupować jak najwięcej towarów bezpośrednio u rolników

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2021 08:18
- Chcemy, aby rolnicy, którzy produkują nie byli już zobowiązani odległością, nie byli zmuszani, by sprzedawać w najbliższym powiecie, czy województwie, chcemy, by ta możliwość była w całym kraju - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Problemem są jak zawsze cena i możliwość zbytu". Marek Sawicki o rolnictwie w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2021 09:06
– Koszty produkcji, szczególnie energii elektrycznej, paliwa, nawozów, ale przede wszystkim środków ochrony roślin poszły niesamowicie w górę, natomiast ceny za produkty oferowane rolnikom są nadal na poziomie tych sprzed 20 lat – powiedział w Programie 3 Polskiego Marek Sawicki, poseł PSL. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: polscy rolnicy mogą się spodziewać szerokiego wsparcia w ramach Polskiego Ładu

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2021 15:15
Premier Mateusz Morawiecki zaznaczył, że rolnictwo jest podstawą bezpieczeństwa żywnościowego Polski i dlatego należy wyjątkowo dbać o tę gałąź gospodarki.
rozwiń zwiń