X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

"Reformujemy system podatkowy, aby pomagać młodym przedsiębiorcom wejść na rynek". Olga Semeniuk o Polskim Ładzie

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2021 17:56
- Polski Ład wychodzi naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców, których miesięczne przychody nie przekraczają 6 tysięcy złotych. Tak naprawdę nowe zadania podatkowe stawiamy tylko przed tymi, którzy zarabiają dużo i mają duże obroty - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister rozwoju Olga Semeniuk.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/ Satori Studio

Jak stwierdziła wiceminister rozwoju, pracy i technologii - Polski Ład wychodzi naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców, których miesięczne przychody nie przekraczają 6 tysięcy złotych. Do tego dochodzą ulgi - "automatyzacyjna" i "prototypowa".

Polski Ład tt free twitter 1200.jpg
"Największa reforma podatkowa od 30 lat". Piotr Arak: celem zmian jest większa sprawiedliwość systemu

- Mamy również Pakiet 590, bardzo istotny w kontekście tworzenia nowych przedsiębiorstw, tych, które chcą wejść na rynek, ale nie mają na start tak dużej puli środków finansowych, aby mieć pewność, że będą mogły te przedsiębiorstwa utrzymać. Rolą państwa jest, aby te gwarancje przedsiębiorcom zapewnić - mówiła Olga Semeniuk.

Pytana, czy po wejściu w życie Polskiego Ładu jednoosobowa działalność gospodarcza nie przestanie być opłacalna - Semeniuk odparła, że "musimy zwalczać sytuacje, które są aberracją".

Jak wyjaśniła, w dzisiejszych czasach bardzo często "jednoosobowe działalności gospodarcze" zatrudniają po 15, 20, nawet po 100 osób".

Posłuchaj
05:00 _PR1_AAC 2021_08_05-16-36-24.mp3 O Polskim Ładzie i zmianach w podatkach - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju, pracy i technologii. Rozmawiała Justyna Golonko.

- I tutaj chcielibyśmy, aby te proporcje zostały zniwelowane do zera - skomentowała wiceminister rozwoju i dodała: "tak naprawdę nowe zadania podatkowe stawiamy tylko przed tymi, którzy zarabiają duże środki finansowe i mają duże obroty gospodarcze miesięcznie i proporcjonalnie do tego będą płacić składkę zdrowotną".

Według Olgi Semeniuk dla 90 proc. Polaków reforma systemu podatkowego będzie "neutralna".


Polskie Radio Program 1, PR24, akg

Czytaj także

"Największa reforma podatkowa od 30 lat". Piotr Arak: celem zmian jest większa sprawiedliwość systemu

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2021 06:54
- Wprowadzana reforma to pierwsza tak duża zmiana w polskich podatkach od 30 lat - uważa szef Polskiego Instytutu Ekonomicznego Piotr Arak. Zwraca przy tym uwagę, że po zmianach system ma być bardziej sprawiedliwy, m.in. ma zmniejszyć różnicę w opodatkowaniu między jednoosobową działalnością gospodarczą a umową o pracę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To nie mogą być tylko słowa, ale konkretne działania". Maląg o rodzinie i Polskim Ładzie

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2021 16:58
Tworzenie dobrego klimatu wokół rodziny, stwarzanie takich warunków, aby rodzina była w centrum życia, w centrum uwagi – to nie mogą być tylko słowa, ale konkretne działania – mówiła w piątek w Miejskiej Górce (województwo wielkopolskie) minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: Polski Ład pozwoli przedsiębiorcom podbić rynki europejskie

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2021 15:50
Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że Polski Ład pozwoli polskim przedsiębiorcom podbić rynki europejskie. W Źródłach w województwie dolnośląskim szef rządu odwiedził siedzibę firmy transportowej Trans Dan.
rozwiń zwiń