X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Handel w niedzielę. Sprawdź, czy 4 lipca sklepy będą otwarte

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2021 16:23
W niedzielę 4 lipca otwarte mogą być tylko placówki, w których za ladą staną ich właściciele. W sklepach obowiązuje rygor sanitarny i limity osób.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Pixabay

Od 2020 r. zakaz handlu nie obowiązuje jedynie w siedem niedziel w roku. W tym roku sklepy będą jeszcze otwarte w trzy niedziele: w ostatnią niedzielę sierpnia i w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie.

shutterstock free supermarket 1200.jpg
Zaostrzenie zakazu handlu w niedzielę. Śniadek: powstały patologie

Ustawa o zakazie handlu w niedziele przewiduje katalog 32 wyłączeń. Zakaz nie obowiązuje m.in. w cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw płynnych, w kwiaciarniach, w sklepach z prasą ani w kawiarniach.

Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi od 1000 zł do 100 tys. zł kary, a przy uporczywym łamaniu ustawy - kara ograniczenia wolności.

. 

We wszystkich otwartych placówkach handlowych obowiązuje wymóg noszenia maseczek ochronnych zasłaniających usta i nos.

Sklepy mają obowiązek udostępniać klientom podczas zakupów rękawiczki jednorazowe i płyny do dezynfekcji dłoni. W placówkach handlowych obowiązują również limit osób - 1 osoba na 10 mkw.

PR24, akg

Czytaj także

Zakaz handlu w niedziele będzie zaostrzony? Śniadek: w lipcu projekt trafi do Sejmu

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2021 09:16
- Nowelizacja ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę jest już gotowa, na początku lipca trafi do Sejmu - powiedział "Dziennikowi Gazecie Prawnej" Janusz Śniadek, poseł Prawa i Sprawiedliwości. PiS chce skończyć z obchodzeniem zakazu niedzielnego handlu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zaostrzenie zakazu handlu w niedzielę. Śniadek: powstały patologie

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2021 16:03
- Przed najbliższym posiedzeniem do Sejmu trafi projekt zaostrzający ograniczenie handlu w niedzielę - powiedział w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową poseł PiS Janusz Śniadek.
rozwiń zwiń