X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

"To sugeruje co wydarzy się w najbliższej przyszłości". Ekspert o znacznej poprawie koniunktury w przemyśle

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2021 17:31
Indeks PMI wyraźnie przebił prognozy analityków i ustanowił nowy rekord. W czerwciu wskaźnik koniunktury w przemyśle wyniósł 59,4  punktu. Zdaniem gościa Programu 1 Polskiego Radia Ernesta Pytlarczyka, głównego ekonomisty banku Pekao SA - nigdy tak szybkiej poprawy przemysłu jak obecnie menedżerowie logistyki nie raportowali.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Don Pablo

Zdaniem eksperta - indeks ten ma "wartości wyprzedzające" i sugeruje co wydarzy się w najbliższej przyszłości.

obostrzenia restauracja lockdown shutterstock free 1200.jpg
Eksperci: optymizm w przemyśle rośnie szybko, w usługach jest znacznie gorzej

Jak mówił Ernest Pytlarczyk - odczyt indeksu PMI wskazuje "na bardzo dużą przewagę popytu nad podażą w tym momencie", wydłużenie się łańcuchów dostaw i presję inflacyjną.

Posłuchaj
04:44 _PR1_SC1 2021_07_01-16-37-23.mp3 Gościem Programu 1 Polskiego Radia był Ernest Pytlarczyk - główny ekonomisty banku Pekao SA. Rozmawiał Błażej Prośniewski.

 

Mówiąc o gorszej koniunkturze w sektorze usług - gość radiowej Jedynki ocenił, że widać jednak już pierwsze oznaki ożywienia równiez w usługach m.in. hotelarskich.

Ekspert pytany o wzrost PKB Polski w tym roku stwierdził, że powinien on wynieść, jak to wynika z wielu prognoz, około 5 proc.

Program 1 Polskiego Radia, PR24, akg

Czytaj także

Polski przemysł wychodzi z koronawirusowego dołka. Przed nami ożywienie

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2021 12:11
Wskaźnik PMI dla przemysłu w kwietniu spadł w Polsce do 53,7 pkt. z 54,3 pkt. w marcu - podała firma Markit, która opracowuje wskaźnik. Według ekonomistów to koronawirusowy efekt braku wystarczających dostaw surowców, sporej absencji pracowników i wolniejszej odbudowy produkcji i zamówień. Przed nami jednak wzrost dostaw surowców i zamówień eksportowych, ożywiających sektor przemysłowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czerwcowy wskaźnik PMI dla przemysłu w Polsce wyniósł 59,4 pkt. To rekordowa wartość drugi miesiąc z rzędu

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2021 10:28
Wskaźnik PMI dla przemysłu w Polsce w czerwcu wyniósł 59,4 pkt. wobec konsensusu oczekiwanego przez analityków na poziomie 57,0 pkt. i wobec 57,2 pkt. w maju - podała firma Markit.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eksperci: optymizm w przemyśle rośnie szybko, w usługach jest znacznie gorzej

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2021 14:47
Optymizm przedsiębiorców to dobry znak dla naszej gospodarki, ale oddaje on nastroje tylko w przemyśle. W usługach pandemiczne straty będą odrabiane jeszcze długo. Wsparciem mogą być liczniejsze szczepienia a od dziś także europejskie certyfikaty covidowe - mówili goście audycji Rządy Pieniądza w PR24: Agnieszka Durlik z Krajowej Izby Gospodarczej i prof. Konrad Raczkowski z Instytutu Ekonomicznego Społecznej Akademii Nauk w Warszawie.
rozwiń zwiń