X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Kto został laureatem tegorocznej Nagrody Gospodarczej Polskiego Radia ?

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2021 10:05
Bank Gospodarstwa Krajowego, Selvita SA, Fundacja Nasze Dzieci – Edukacja, Zdrowie, Wiara oraz Solaris Bus & Coach SA – w nowej kategorii "Firma skuteczna w czasach COVID-19" – zostały laureatami V edycji Nagród Gospodarczych Polskiego Radia 2021. Kapituła rankingu przyznała również Nagrodę Specjalną – dla firmy TAURON Polska Energia SA. Lista laureatów została ogłoszona w piątek 18 czerwca podczas specjalnego wydania audycji "Winien i ma" w radiowej Trójce, którą prowadził Wojciech Surmacz.
Nagrody Gospodarcze Polskiego Radia SA 2021
Nagrody Gospodarcze Polskiego Radia SA 2021 Foto: IT/PR24

Gośćmi audycji "Winien i ma" był dr Artur Bartoszewicz oraz Maciej Roszkowski, którzy dyskutowali o laureatach i kandydatach. W Kapitule nagród byli: dr Agnieszka Kamińska, prezes zarządu Polskiego Radia SA, Maciej Roszkowski prezes Instytutu Jagiellońskiego, dr Andrzej Sadowski prezydent Centrum im. Adama Smitha, Tomasz Wróblewski prezes Warsaw Enterprise Institut, dr Artur Bartoszewicz z SGH i Wojciech Surmacz, prezes PAP.

 

Posłuchaj
48:47 Artur Bartoszewicz, Maciej Roszkowski omawiają Nagrody Gospodarcze Polskiego Radia SA ( "Winien i ma" Wojciech Surmacz PR3) Artur Bartoszewicz, Maciej Roszkowski omawiają Nagrody Gospodarcze Polskiego Radia SA ( "Winien i ma" Wojciech Surmacz PR3)

 

W tym roku odbyła się piąta edycja rankingu, przyznawana w szczególnym czasie pandemii, dlatego wyniki w dużej mierze odzwierciedlają zaangażowanie firm, które w najbardziej efektywny sposób przyczyniają się do wsparcia naszej gospodarki w czasach COVID-19.

Nagrody Gospodarcze Polskiego Radia 2021 zostały przyznane w tym roku wyróżniającym się firmom w czterech kategoriach:

KATEGORIA: PRZEŁOMOWE ROZWIĄZANIE – nagroda dla najbardziej innowacyjnych firm w Polsce, od startupów po doświadczone firmy, które mogą pochwalić się więcej niż jednym innowacyjnym rozwiązaniem i są obecne na rynku dłużej niż rok. Laureaci: I miejsce: Bank Gospodarstwa Krajowego za inicjatywę Fundusz Trójmorza. II miejsce: Brainly sp. z o.o. za największą na świecie platformę edukacyjną online, pomagająca w zdalnej nauce uczniom i rodzicom. III miejsce: Booksy International sp. z o.o. (polska platforma do umawiania wizyt u fryzjerów, kosmetyczek i barberów).

KATEGORIA: FILANTROP POLSKI – nagroda dla firm lub przedsiębiorców najbardziej zaangażowanych w działalność charytatywną, prospołeczną, ekologiczną (najlepiej we wszystkich trzech obszarach). Laureaci: I miejsce: Fundacja Nasze Dzieci – Edukacja, Zdrowie, Wiara. Fundacja działająca na rzecz wspierania rodziny; sfinansowała m.in. remont Domu Dziecka w Kuźni Raciborskiej oraz przeznaczyła 3 mln zł dla szpitali, w tym 2,5 mln dla szpitala w Raciborzu. II miejsce (ex-aequo): PGE Polska Grupa Energetyczna SA – Fundacja PGE obchodzi w tym roku 10 lat; od początku istnienia Fundacja PGE przekazała ponad 1,6 tys. darowizn różnym instytucjom i organizacjom). II miejsce (ex-aequo): LPP SA – firma, wraz z powołaną przez nią w 2017 roku fundacją, przekazały w 2020 roku ponad 9 mln zł na rzecz podopiecznych blisko 500 organizacji pozarządowych, placówek medycznych i niemedycznych oraz fundacji w całym kraju.

KATEGORIA: DOBRY ZARZĄD – nagroda dla zarządu (lub osób zarządzających), dla którego wynik finansowy nie jest jedynym priorytetem w prowadzonej firmie. Laureaci: I miejsce: Selvita SA – jedna z największych firm europejskich świadczących usługi badawczo-rozwojowe, która w ocenie specjalistów polskiego rynku kapitałowego jest najlepszą spółką na warszawskim parkiecie. II miejsce: Zbigniew Jagiełło, Prezes Zarządu PKO Bank Polski SA. Człowiek instytucja, żywa legenda polskiej bankowości. III miejsce: Polski Fundusz Rozwoju SA. „Jeszcze nigdy do tak wielu firm pomoc nie trafiała tak szybko, na tak prostych zasadach” – tym hasłem promował PFR wsparcie polskiego państwa w czasie pandemii dla polskich przedsiębiorców, a zarząd funduszu zadbał o to, by tak się właśnie stało.

KATEGORIA: FIRMA SKUTECZNA W CZASACH COVID-19 – nagroda dla firm lub przedsiębiorców wykazujących się kreatywnością i skutecznością w trudnych dla gospodarki czasach pandemii koronawirusa. Laureaci: I miejsce: Solaris Bus & Coach z o.o. – firma, która w dobie pandemii potrafiła wygrać przetarg na dostawę autobusów dla Madrytu i Barcelony. II miejsce: Selena SA. Producent chemii budowlanej. Przykład polskiej firmy, która ruszyła z ekspansją zagraniczną 20 lat temu i dzięki swojemu „międzynarodowemu charakterowi” przeszła suchą stopą przez pandemię. III miejsce: Energop sp. z o.o. Firma oferuje gruntowną wiedzę, profesjonalizm i bogate doświadczenie w zakresie kompleksowej prefabrykacji rurociągów. Przykład firmy, której rządowe tarcze pomogły przetrwać kryzys spowodowany pandemią COVID-19.

W tym roku kapituła przyznała również NAGRODĘ SPECJALNĄ 2021, która trafiła do firmy TAURON Polska Energia SA za realizację "Zielonego Zwrotu TAURONA" opierającego się na rozwoju odnawialnych źródeł energii (farmy wiatrowe, elektrownie wodne, farmy fotowoltaiczne), który stanowi ważną podstawę budowy wartości Grupy TAURON.

Honorowy Patronat nad Rankingiem sprawują: Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii oraz Ministerstwo Aktywów Państwowych. Patronem Medialnym jest Polska Agencja Prasowa. Sponsorami nagród są Polski Fundusz Rozwoju i PGNiG.PR3/PR24/Wojciech Surmacz/sw


Czytaj także

Eksperci Pekao: spółki Skarbu Państwa pomogły całej gospodarce, dotkniętej pandemią

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2020 09:30
Spółki Skarbu Państwa mają potencjał, aby odgrywać kluczową rolę w przezwyciężaniu kryzysu gospodarczego wywołanego pandemią COVID-19, bo działają stabilizująco na funkcjonowanie strategicznych obszarów gospodarki - ocenia raport Pekao S.A.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zielone" plany PGE, Enei i Taurona. Polskie koncerny stawiają na energię z farm wiatrowych

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2021 13:25
Trzy największe polskie koncerny energetyczne - PGE, Enea i Tauron stawiają na zieloną energię - chcą zainwestować w morską energetykę wiatrową miliardy złotych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes PGNiG: w ciągu dekady zapotrzebowanie na gaz zwiększy się o ponad 50 procent

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2021 17:30
-Gaz ziemny jest paliwem przejściowym w okresie przejścia od energetyki opartej o węgiel, do nowych, odnawialnych źródeł energii. Dlatego dla naszej firmy to ogromne wyzwanie, ale i szansa na duży sukces - powiedział Paweł Majewski prezes zarządu PGNiG w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Połączenie Orlenu z Lotosem i PGNiG. Obajtek: chcemy tego dokonać do końca roku

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2021 10:02
Model połączenia z Lotosem i PGNiG będzie opracowany do września. Chcielibyśmy proces ten zamknąć w tym roku - powiedział prezes PKN Orlen Daniel Obajtek na wspólnej konferencji prasowej z wicepremierem, ministrem aktywów państwowych Jackiem Sasinem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"PKO BP ma bardzo silną pozycje kapitałową i płynnościową". Bank podał dane o zysku w pierwszym kwartale

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2021 15:27
Zysk netto grupy PKO Banku Polskiego w I kw. 2021 r. powrócił do poziomu sprzed pandemii. Jak podał bank - spółka ma obecnie bardzo silną pozycję kapitałową i płynnościową.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tauron: zmiany w ustawie o OZE powinny zlikwidować przewymiarowanie instalacji. "Zwiększą się możliwości prosumentów"

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2021 12:33
Proponowane przez resort klimatu zmiany w ustawie o OZE powinny zlikwidować niekorzystne dla systemu energetycznego przewymiarowanie instalacji fotowoltaicznych, a tym samym zmniejszyć koszty inwestycyjne u prosumentów i po stronie systemu - oceniają przedstawiciele Grupy Tauron.
rozwiń zwiń